شناسهٔ خبر: 114462 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

اشتیاق پیمانکاران غیربومی برای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان

راه و شهرسازی گلستان مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: پیمانکاران غیربومی برای طرح جهش تولید مسکن در استان گلستان مشتاق بوده بوده اما پیمانکاران داخل استان تاکنون از این طرح استقبال نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گلستان)، مهدی ملک در دیدار با تحریریه خبرگزاری مهر به مناسبت روز خبرنگار اظهارکرد: گستردگی فعالیت راه و شهرسازی زیاد بوده و در حوزه‌های راه، راه آهن، طرح ملی مسکن، لایروبی خلیج گرگان، و غیره پروژه‌های زیادی در دست اجرا و برنامه ریزی است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان افزود: در دو ماه اخیر ۲۹ قرارداد با حجم ۹۰ میلیارد تومان اعتبار، در حوزه‌های عمرانی، بازآفرینی شهری، ساخت و ساز و غیره با پیمانکاران بومی داشتیم و این امر نشان از نگاه استان برای اجرای پروژه‌ها توسط نیروهای بومی بوده که این امر خواسته استاندار هم است.

وی ادامه داد: روند اجرای پروژه‌های طرح جهش تولید مسکن رو به جلو بوده و برای هزار واحد با شرکت راه ساخت، زیرمجموعه قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تفاهم نامه منعقد شده است.

ملک بیان کرد: علیرغم مکاتبه با سازندگان و انبوه‌سازان بومی اما تاکنون آنها استقبالی از این طرح در استان نداشته‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان توضیح داد که در سایر نقاط کشور پیمانکاران بومی هر استان با رقم‌های اعلامی مشغول کار هستند اما علیرغم برگزاری جلسات با انبوه‌سازان و پیمانکاران و مکاتبه با آنها برای انعقاد قرارداد مستقیم، از طرح استقبال نکرده اند.

وی از تخفیفات در بخش خدمات نظام مهندسی، صدور پروانه و غیره در اجرای طرح ملی مسکن خبرداد و گفت: پیمانکاران غیربومی پشت درهای راه و شهرسازی گلستان برای اجرای طرح جهش تولید مسکن بوده اما پیمانکاران داخلی تاکنون واکنشی نشان نداده‌اند.

ملک عنوان کرد: پروژه ۳۸۰ واحدی در سایت زیتون گرگان توسط بخش خصوصی در حال اجرا است و مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درخواست خود را برای پنج هزار واحد ارسال کرده و همچنین ۱۲ هزار واحد هم توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان بیان کرد: در مسکن مهر هم در ابتدای رقم مشخصی برای هر مترمربع بیان اما در ادامه فرایند اجرایی به آن مبلغ اضافه شد.