شناسهٔ خبر: 115631 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن خبر داد:

تصویب بسته تشویقی برای مشتریان خوش حساب بانک مسکن

مالک آزادیان معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و تبریک هفته دولت، مهمترین اقدامات بانک در حوزه حقوقی و وصول مطالبات را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مالک آزادیان معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن گفت: بانک به عنوان یک نهادمالی برای اینکه بتواند پاسخگوی مشتریان خود باشد و گام‌‎های جدیدی در جهت رفع یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه یعنی مسکن بردارد، باید منابع خود را تقویت کند که یکی از اقدامات در این راستا تلاش برای وصول مطالبات معوق است.

معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن تاکید کرد: بانک توسعه‌ای و تخصصی مسکن همواره تکریم مشتریان را سرلوحه کار خود قرارداده و تلاش می‌کند در چارچوب قوانین و تدوین ابزارهای تشویقی به جای برخورد قهری، نسبت به وصول مطالبات جدیت داشته باشد تا با رشد منابع، بتوانیم خدمات و تسهیلات را افزاش دهیم.

معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات در این حوزه، تدوین بسته سیاستی پیگیری وصول مطالبات بانک است، افزود: به منظور تسریع در تعیین تکلیف مطالبات بانک و مساعدت بامدیونین قراردادهای مطالباتی، هیات‌مدیره بانک با بسته سیاستی پیگیری وصول مطالبات ۱۴۰۱ تحت‌عنوان طرح غدیر موافقت کرد.

وی ادامه داد: بخشی از این طرح مربوط به مشوق‌های خوش‌حسابی جهت فرهنگ‌سازی در حوزه وصول مطالبات و بخش‌های دیگر مربوط به برخی تفویض اختیارها به منظور مساعدت با هموطنان دارای مطالبات غیرجاری در بانک مسکن جهت تسهیل در تعیین تکلیف پرونده‎‌های مطالباتی است.

آزادیان گفت: مشتریان دارای مطالبات غیرجاری که نسبت به تسویه نقدی کامل و یکجای کل بدهی و فسخ قرارداد در مدت اجرای طرح اقدام کنند، ازبخشودگی جرایم بهره‌مند خواهند شد.همچنین تغییر نام مدیون تسهیلات فروش اقساطی یا به بیان ساده‌تر انتقال مانده بدهی به خریدار جدید واحد مسکونی در رهن بانک بدون واریز درصدی از مانده بدهی در این طرح امکانپذیر است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مسکن، تاکید کرد: شاخص‌ترین وجه تمایز این طرح با طرح‌های قبلی مربوط به مبحث مشوق‌های خوش‌حسابی و اعطای تسهیلات بدون نیاز به سپرده و همچنین بدون نیاز به خرید اوراق براساس قرعه‌کشی بین مشتریان خوش‌حساب است.