شناسهٔ خبر: 117241 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در دیدار با انبوه سازان مسکن؛

تسریع در برآورد و نیازسنجی خدمات زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن بهارستان

دیدار مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان  با انبوه سازان مسکن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در جلسه‌ای با حضور نمایندگان انبوه سازان و سازندگان طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان بر  تسریع در برآورد خدمات زیربنایی مورد نیاز تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان و پیشرفت فیزیکی این پروژه بازدید بعمل آورد.  

در طی این بازدید مسائل و مشکلات اجرایی احصا و در جلسه‌ای با جمعی از سازندگان و انبوه سازان مسکن ضمن بررسی موانع، راهکارهای عملی جهت شتاب بخشی به عملیات اجرایی این طرح ارائه شد.  

این جلسات هر دو هفته یکبار بمنظور رفع موانع اجرایی و با هدف سرعت بخشی به پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان برگزار و در طی آن مسائل احتمالی که در مسیر اجرای پروژه پیش می‌آید فی المجلس تعیین تکلیف می‌شود.  

در این جلسه ضمن قرائت صورتجلسه قبلی، موارد به صورت دقیق و ریزبینانه مورد پیگیری قرار گرفت و مباحثی که نیاز به مصوبه شورای مسکن داشت احصا شدند.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در این جلسه با اشاره به اهمیت طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: اجرای این پروژه باید با نگاهی ویژه انجام پذیرد لذا برای حل مشکلات، ضروری است تا شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در کارگاه‌های مرتبط با این طرح، مسائل و مشکلات را با سرعت پیگیری و حل و فصل کند همچنین برخی موارد نیاز به پیگیری ویژه و رایزنی دارد.  

وی افزود: هدف از برگزاری این جلسات، هماهنگی برای رفع مسائل کلی در رابطه با طرح نهضت ملی مسکن است اما برای رفع برخی مسائل فنی و تخصصی می‌بایست جلساتی با فاصله زمانی کوتاه تر و مداوم در مجموعه برگزار تا مشکلات حل و فصل شود.  

قاری‌قرآن با اشاره به اهمیت تامین خدمات زیربنایی در سایت مسکن بهارستان اذعان داشت: در حال حاضر نیاز برق مصرفی برای این پروژه در شهر جدید بهارستان مشخص است و به لطف خدا در جلسه شورای مسکن برآورد انجام شده مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.  

وی گفت: با توجه به اینکه نقشه و کلیت این سایت مسکن مشخص است ضروری است با سرعت، برنامه ریزی و برآورد انجام شود تا تعیین گردد چه میزان به خدمات آب، گاز و فاضلاب برای این پروژه نیاز است.  

گفتنی است در این جلسه موضوعات و مباحث پیرامون خدمات شهری، ایمنی در ساختمان، روند اجرای قراردادها و برنامه زمان بندی مطرح و جهت رفع مشکلات بررسی و برنامه‌ریزی لازم بعمل آمد.