شناسهٔ خبر: 118475 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان اعلام کرد:

آسفالت ۸۱۷ هزار متر مربع راه ومعبر روستایی در سیستان و بلوچستان

مصطفی بیک مداح مدیر کل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: زیر سازی و آسفالت ۸۱۷ هزار متر مربع راه و معبر روستایی توسط بنیاد مسکن استان از سال گذشته تاکنون در استان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سیستان و بلوچستان مصطفی بیک مداح  مهمترین هدف اجرای طرح هادی روستایی را تجدید حیات روستا به لحاظ ابعاد فیزیکی، اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آینده و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در این طرح به شمار می‌روند.
وی از رشد ۱۰ برابری اعتبارات در اجرای طرح هادی در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اقدام‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهاست که سبب بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی در روستاها شده است  با افزایش اعتبارات بزودی شاهد ارتقای شاخص و نزدیک شدن به رقم میانگین کشوری  در این طرح خواهیم بود.
مدیر کل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح هادی،ابزاری مهم برای توسعه مناطق روستایی است اظهار داشت:بنیاد مسکن از ابتدای تاسیس تاکنون طرح هادی را در ۸۵۰ روستای این استان اجرا کرده است.
وی ادامه داد:همچنین در ۳هزار و ۳۳۸ روستای استان نیز تهیه طرح صورت گرفته است که این رقم معادل ۹۸درصد کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان می باشد .
بیک مداح  افزود: با توجه به افق ۱۰ ساله توسعه روستاها از سالجاری بازنگری طرح های هادی روستایی آغاز شده و به صورت میانگین، سالانه ۱۰ درصد از این طرح ها به تناسب نیازهای جمعیتی و کالبدی روستاها بازنگری می شود به طوری که تا ۱۰ سال آینده کلیه روستاهای استان مورد بازنگری طرح هادی  و محدوده جغرافیایی قرار خواهند گرفت.