شناسهٔ خبر: 120769 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد:

ساخت ۳۲۸ واحد مسکونی در مناطق حاشیه شهر چابهار

مصطفی بیک مداح سیستان مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بیش از ۳۲۸ واحد مسکونی در قالب طرح حمایت ویژه بنیاد مسکن استان در مناطق حاشیه شهر چابهار در دست ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سیستان و بلوچستان، مصطفی بیک مداح اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حاشیه شهر چابهار برنامه ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را در اولویت کاری خود قرار داده است که در قالب این طرح که از دو سال گذشته آغاز شده است از متقاضیان حمایت های ویژه ای می شود.

وی ادامه داد: در این راستا تاکنون برای ساخت بیش از ۸۳۰ واحد در مناطق حاشیه چابهار پروانه ساختمانی صادر شده است که بیش از ۳۲۸ واحد آن در حال ساخت و ساز است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۲۵ درصدی در پروژه فاز دوم رمین چابهار خبر داد و افزود: ۵۰ واحد مسکن شهری در چابهار در حال ساخت است که هم اکنون دیوار چینی طبقه اول انجام و در حال اجرای سقف طبقه اول است.

بیک مداح با بیان اینکه این واحدها در متراژ ۱۰۰ مربعی و بصورت دو طبقه و حیاط مجزاست افزود : تلاش می شود تا به متقاضیان ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شود و کار ساخت این واحدها نیز تا پایان سال جاری خاتمه یابد.

وی از زیرسازی و آسفالت ۱۴۲ هزار متر مربع از معابر روستاهای حاشیه شهر چابهار و ساخت ۳ پارک محله ای در این مناطق خبر داد و تاکید کرد: از آنجایی که چابهار رتبه دار در حاشیه نشینی است اجرای این قبل پروژه ها می تواند در توسعه و زدودن چهره محرومیت در این منطقه اثر گذار باشد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در چادران، حاشیه شهر کنارک نیز اقدامات ارزنده ای برای ساماندهی در حال انجام است که از مهمترین آن می توان به ساخت ۱۵۲ واحد مقاوم برای ساکنان آن اشاره داشت و تا کنون ساخت ۶۹ واحد آن شروع و به پیشرفت قابل ملاحظه ای رسیده است.