شناسهٔ خبر: 124008 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار کرمانشاه:

اولویت کاهش تصادفات جاده ای در کرمانشاه است

کمیسیون ایمنی راه ها - کرمانشاه استاندار کرمانشاه با اشاره به روند افزایشی آمار تصادفات منجر به فوت در استان نسبت به سال‌های گذشته، از تمام دستگاه های اجرایی ذی ربط خواست با برنامه ریزی دقیق و مدون نسبت به کاهش تصادفات جاده ای اقدام کنند و آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه)  محمد طیب صحرایی گفت: حتما باید آمار تلخ فوتی های تصادفات استان با اقدامات کوتاه مدت در کنار برنامه‌های بلندمدت مانند فرهنگ سازی از سنین پایی در دستور کار قرار گیرد و تغییر پیدا کند.

صحرایی با بیان اینکه ما باید از سطح مدارس کارهای آموزشی در حوزه ترافیک و رانندگی شروع کنیم، از دستگاه های اجرایی مانند پلیس راه، آموزش و پرورش، صداوسیما، شهرداری ها و دیگر دستگاه ها استان خواست به برنامه ریزی برای آموزش، تبلیغاتی مدون و بروز با نشاط در راستای فرهنگ سازی در حوزه مبادرت کنند.

وی با تاکید بر این مطلب که انبوه آمارها باید منجر به یک تحلیل منطبق بر راهبردهای علمی شود، ادامه داد: حتماً باید نیازمندی های موثر برای کاهش تصادفات جاده ای اولویت بندی شوند و ما در جلسات بعدی این روش را برای پرداختن به کاهش تصادفات در نظر خواهیم گرفت.
استاندار کرمانشاه در ادامه از همه دستگاه های اجرایی در حوزه ترافیک شهری و جاده ای خواست برای کاهش آمار تصادفات مانند یک تیم عمل کنند و با کارهای کارشناسی و فنی در یک راستا قدم بردارند و از موازی کاری بپرهیزند.

صحرایی در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه استان توسعه صنعت گردشگری با توجه ظرفیت‌های استان است از دستگاه های اجرایی خواست با اولویت به برنامه های کاهش روند تصافات در استان اقدام کنند زیرا این موضوع رونق گردشگری تاثیر خواهد گذاشت.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: ما اعتبارات استانی را برای رفع نقاط حادثه خیز اختصاص خواهیم داد اما دستگاه های ذیربط هم موظف به پیگیری برای دریافت اعتبارات ملی هستند.