شناسهٔ خبر: 125162 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت؛

امضای تفاهم‌نامه ۵ جانبه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن/تسهیل‌گری دولت برای خانه‌دار شدن آحاد جامعه

وزیر _ مهرداد بذرپاش تعهد پنج بانک دولتی برای تامین مالی ساخت یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن، امضای تفاهم‌نامه ۵ جانبه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، امضای تفاهم‌نامه شرکت بازآفرینی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است:

تعهد پنج بانک دولتی برای تامین مالی ساخت یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

در تفاهم وزیر راه و شهرسازی با مدیران عامل ۵ بانک دولتی شامل ملی، صادرات، تجارت، سپه و ملت مقرر شده است تا تامین مالی یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد مسکونی انجام، تا در اجرای این طرح تسریع شود.

امضای تفاهم‌نامه ۵ جانبه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن

تفاهم‌نامه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در تفاهمی ۵ جانبه بین وزارت راه و شهرسازی، قوه قضاییه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بانک پارسیان و بانک کارآفرین به امضا رسید.

تسهیل‌گری وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار کردن مسکن آحاد جامعه

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه در دهه فجر امسال بخشی از واحدهای تکمیل شده نهضت ملی بهره‌برداری می‌شود، گفت: وزارت راه و شهرسازی در این دوره در تلاش است تا با همکاری بخش‌های مختلف اجرایی و نهادهای انقلابی و حقوقی برای تامین مسکن کارکنان خدوم و مردمی که فاقد مسکن هستند قدم بردارد.

بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود

مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۴۰۰شرکت باز آفرینی شهری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی و تصویب گزارش حسابرسی شرکت برگزار شد.

حجم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای نهضت ملی مسکن ۵۰ هزار میلیارد تومان است

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: حجم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای تفاهم نامه ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن۵۰ هزار میلیاردتومان است

کشور باید کارگاه بزرگ مسکن سازی شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: تفویض اختیارات به استان‌ها و مدیران استانی در طرح نهضت ملی مسکن افزایش می‌باید به شرطی که ابتکارات برای برداشتن موانع پیش رو در این طرح ارائه شود.

تفاهم‌نامه شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امضا شد

تفاهم‎نامه شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با هدف برنامه‌ریزی به منظور تامین اعتبار، طراحی، نظارت و اجرای فضاهای آموزشی در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری کشور برای استقرار عدالت آموزشی، رفع محرومیت و برخورداری برابر از امکانات آموزشی و پرورشی امضا شد.

استفاده از ظرفیت بند ک تبصره ۱۱ قانون بودجه برای تعیین تکلیف املاک بنیاد مستضعفان

در جلسه بررسی و تعیین و تکلیف اراضی و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واقع در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی در محدوده شهر تهران، استفاده از ظرفیت بند ک تبصره ۱۱ قانون بودجه برای تعیین تکلیف املاک بنیاد مستضعفان در بافت‌های هدف بازآفرینی شهری مورد تاکید قرار گرفت.

برگزاری مجمع عمومی سازمان مجری با حضور وزیر راه و شهرسازی

مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی با حضور مهرداد بذرپاش شهرسازی، علی نبیان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان، نورایی رئیس امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران ارشد سازمان مجری در محل سازمان برگزار شد.در این مجمع، گزارش حسابرسی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری به تصویب رسید.

انعقاد قرارداد ۷۸ پروژه عمرانی توسط سازمان مجری با اعتبار ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی از انعقاد ۷۸ قرارداد با مشاوران و پیمانکاران پروژه‌های عمرانی با اعتبار ۲ هزار و ۶۳۵ میلیاردتومان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.

تامین مسکن کارگران در مشارکت وزارتخانه‌های راه و صمت اجرایی می‌شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی از مشارکت وزارت راه و شهرسازی با وزارت صمت و بخش صنعت برای تامین مسکن کارگران خبر داد و گفت: در مرحله نخست این طرح در یزد، قزوین، قم و در مرحله بعد در استان‌های سمنان، البرز و مرکزی اجرایی خواهد شد.

قرارداد ۲۰۴ هزار و ۲۱۲ واحد نهضت ملی در بانک مسکن منعقد شد

سرپرست بانک مسکن با اعلام اینکه تاکنون ۸۰۵ هزار و ۷۶۵ نفر در طرح نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کردند از انعقاد قرارداد پرداخت تسهیلات با ۲۰۴ هزار و ۲۱۲ واحد به مبلغ ۶۹ هزار و ۴۷۵ میلیاردتومان خبر داد.

امضای تفاهم‌نامه ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی‌شریف

با حضور سرپرست بانک مسکن تفاهم نامه همکاری گروه مالی بانک مسکن و دانشگاه صنعتی شریف امضاء شد.

رشد ۱۰ برابری تسهیلات‌دهی بانک مسکن در حوزه ودیعه مسکن

عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه این بانک در سال جاری نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرده است، گفت: تسهیلات‌دهی بانک مسکن در بخش ودیعه مسکن با رشد ۱۰برابری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده است.

جزئیات شرایط موافقت با الحاق ۴۳۰هکتار اراضی به محدوده شهر جدید شیرین‌ شهر

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران با الحاق ۴۳۰ هکتار اراضی با مالکیت دولت به محدوده شهر جدید شیرین شهر خوزستان موافقت کرد.

بیش از ۳۰۶ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در شهرها و روستاها در حال ساخت است

بر اساس آمارهای ارایه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد در شهرها و روستاها به جمع ۳۰۶ هزار واحد رسیده است که ۱۰۳ هزار واحد آن در شهرها و ۲۰۳ هزار واحد آن در روستاهاست.