شناسهٔ خبر: 13243 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

شهردار مشهد خبر داد:

استانداردسازی فعالیت‌های شهری با شاخصه‌های آیسسکو/ تشکیل ستاد شهری برای پیگیری برنامه‌های طرح مشهد ۲۰۱۷

صولت مرتضوی شهردار مشهد با اشاره به آمادگی مدیریت شهری برای استقبال از مشهد ۲۰۱۷ تأکید کرد: بسترهای لازم برای استانداردسازی فعالیت‌های شهری اعم از خدماتی و عمرانی با شاخصه‌های آیسسکو فراهم شده است.

سید صولت مرتضوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، بیان کرد: این امر یک فرصت طلایی است که باید از آن برای معرفی ظرفیت‌های کلانشهر مشهد در ابعاد فرهنگی، تمدنی، تاریخی و ... بیش از پیش به دنیا استفاده کرد.

وی افزود: در راستای استقبال بهتر از مشهد ۲۰۱۷، ستادی در شهرداری مشهد تشکیل شده و اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های مرتبط را با جدیت دنبال می‌کند.

مرتضوی تأکید کرد: شهرداری مشهد بر اساس وظایف خود که در ستاد شهری شورای سیاستگذاری مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ تعریف شده، نقشه راه خود را تصویب و بر اساس آن اقدامات اجرایی را آغار کرده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها و پروژه‌های متعددی از سوی شهرداری در استقبال از مشهد ۲۰۱۷ پیش‌بینی شده است، بیان کرد: هفته‌های فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ در داخل و خارج از کشور نیز با هدف معرفی و شناساندن اولویت‌ها و مزیت‌های کلانشهر مشهد در بخش‌های مذهبی و فرهنگی تعریف شده است.

شهردار مشهد با بیان اینکه ذیل ستاد شهری سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷ کارگروه‌های خدمات شهری و عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و اطلاع‌رسانی و بین‌الملل فعال است، ابراز کرد: یکی از ابتکارات شهرداری مشهد برای مشهد ۲۰۱۷ برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام با هدف رسیدن به منشور مدیریت شهر اسلامی بوده که هماهنگی های لازم در این خصوص در حال انجام است.

وی گفت: احداث سالن همایش‌های بین‌المللی امام رضا(ع) با گنجایش دو هزار نفر در مشهد از دیگر برنامه‌های شهرداری برای مشهد ۲۰۱۷ است که امیدواریم بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی و دولت این پروژه را هم اجرایی کنیم.

مرتضوی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های شهرداری برای استقبال از مشهد ۲۰۱۷ می‌توان به احداث پارک‌های موضوعی، اعلام برادرخواندگی با شهرهای عضو آیسسکو، اجرای طرح مدیریت جامع کنترل ترافیک محدوده حرم مطهر رضوی، اجرای خطوط قطارشهری، احداث کمربند سبز و ۳۱۳ مسجد اشاره کرد.

وی همچنین با بیان اینکه لوگوی هر مجموعه، آئینه تمام نمای آن به حساب می‌آید، گفت: صفاتی از حضرت ثامن الحجج(ع) همانند «شمس الشموس»، «امام رئوف» و «عالم آل محمد(ع)» باید در طراحی لوگوی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ در نظر گرفته شود.

شهردار مشهد بر ضرورت تدوین مختصر و هدفمند منشور مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام تأکید کرد و گفت: دعوت از استانداران کشور برای حضور در مشهد برای نشان دادن اهمیت موضوع مشهد ۲۰۱۷ می‌تواند در بُرد ملی و بین‌المللی این رویداد مؤثر واقع شود.

وی تأکید کرد: با قوت و قدرت در حال آماده شدن هستیم و امیدواریم در ۶ ماه دوم امسال بتوانیم به استقبال این رویداد تاریخی برویم. /

نظر شما