شناسهٔ خبر: 146293 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی خبر داد؛

احداث مسجد در پروژه های نهضت ملی مسکن

راه و شهرسازی گلستان مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: زمین مناسب با هدف کاربری مذهبی، برای احداث مسجد، در پروژه های طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گلستان)، مهدی ملک مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: با توجه به اهمیت و نقش مساجد در محلات، زمین مناسب برای احداث مسجد در سایت‌های طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شد.

وی افزود: پیش از این بنای هفت مسجد در پروژه های مسکن مهر شهرهای گرگان، کردکوی، علی آباد کتول ( سایت نوده و الازمن)، کلاله، مینودشت و حکیم آباد آق قلا تکمیل شده است.

 ملک ادامه داد: همچنین در شهرستان گنبد ۹۵۸ متر مربع برای پروژه روستای پیرحاجی و هزار متر مربع برای پروژه مسکن مهر کاج گنبد زمین با کاربری مذهبی تخصیص یافت.

وی همچنین تصریح کرد: احداث مساجد جدید در شهرها و روستاها باید پس از اخذ مجوز از کمیسیون بررسی و نظارت اماکن مذهبی و اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری و دهیاری محل صورت پذیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: در سایت ۴۸ هکتاری نهضت ملی مسکن آسایش گرگان نیز سه هزار و ۴۵۱ متر مربع زمین برای ساخت مسجد و اماکن مذهبی در نظر گرفته شده است.

ملک در انتها اظهار کرد: نظارت بر ساخت مساجد از طریق سازمان نظام مهندسی و کانون کاردان ها و تحت نظارت عالیه اداره کل راه و شهرسازی استان خواهد بود.