شناسهٔ خبر: 151903 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جاده خیّرساز دهق - میمه ۶۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود

جاده خیّرساز دهق - میمه در استان اصفهان ۶۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان از احداث محور خیّرساز دهق _ میمه در استان اصفهان و کاهش ۶۵ کیلومتر طول مسیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (استان اصفهان)، در جلسه معاونت ساخت نگهداری راه‌های فرعی و روستایی این سازمان با انجمن خیرین راه و ترابری که با هدف تقدیر و تجلیل از خیرین پروژه احداث محور دهق_میمه در استان اصفهان برگزار شد، خداداد مقبلی معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی این سازمان ضمن قدردانی از خیرین حاضر در جلسه اظهار کرد: طول مسیر قبلی محور دهق _ میمه ۱۱۸ کیلومتر بوده است که با احداث مسیر جدید از طول مسیر ۶۵ کیلومتر کاسته شده و به ۵۳ کیلومتر رسیده است. 

وی با بیان این که ۱۵ کیلومتر از این مسیر قبلا احداث شده و با ساخت این ۳۸ کیلومتر کل محور به بهره برداری می‌رسد، افزود: با احداث این محور مسیر ارتباطی شهرهای غرب و جنوب غرب استان اصفهان با شهرهای استان مرکزی، قم و تهران کاهش می‌یابد و با کاهش طول مسیر و زمان سفر در هزینه‌های تامین سوخت نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

همچنین احداث این مسیر ارتباطی و کاهش طول مسیر بین این دو شهر افزایش تولید محصولات کشاورزی و صنعتی و افزایش شاغلان صنایع مختلف و نهایتا توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه تحت تاثیر این محور ارتباطی را به دنبال خواهد داشت. 

فرزاد دادخواه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان نیز در خصوص مشخصات این پروژه بیان کرد: طول مسیر احداث شده ۳۸ کیلومتر در فاصله شهر دهق تا میمه لایبید است و طول دور برگردان‌ها و اتصالی‌های محور سه کیلومتر است. 

وی عرض تمام شده راه را ۱۱ متر مطابق با مشخصات راه اصلی اعلام کرد که با توجه به مشخصات راه محور دارای دو شانه ۱.۸۵ متری است. 

دادخواه اعتبار به روز شده در بخش عملیات خاکی، ابنیه فنی و اجرای قشرهای اساس و زیر اساس را قریب ۱۹۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد که توسط خیّر محترم هزینه شده است. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان اعتبار هزینه شده جهت اجرای قشر آسفالت، شانه‌سازی، خط کشی و تابلو و علائم را بالغ بر ۱۰۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هزینه شده است.