شناسهٔ خبر: 35656 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی :

نحوه توزیع یارانه‌های بخش مسکن برای سال ۱۳۹۵ مشخص شد/ اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال به پروژه‌‌های مسکن مهر

هیئت دولت هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، نحوه توزیع یارانه های بخش مسکن را برای سال ۱۳۹۵ مشخص و مصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از دولت، در این جلسه، مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال برای توزیع یارانه‌های تخفیف عوارض و تراکم، حمایت‌های مالی و ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر در سال ۱۳۹۵ اختصاص یافت.

از این میزان اعتبار، مبلغ ۱۷۵۷ میلیارد ریال برای تخفیف عوارض پروانه تراکم ساخت، مکان یابی و طراحی و خدمات مهندسی، بیمه کیفیت، حمایت های مالی، آماده سازی و تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی، مساجد، ترویج مقررات ملی ساختمان و نظارت عالیه بر ساخت و سازهای ۲۳۰ هزار واحد مسکن مهر اختصاص می یابد.

هیات وزیران در ادامه این جلسه به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال جهت افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن اختصاص دهد.

همچنین با تصویب هیات وزیران، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک جایگزین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در طرح توزیع سهام عدالت شد.

بر این اساس، ۳۰ درصد از سهام شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به طرح توزیع سهام عدالت اختصاص می یابد و ۷۰ درصد مابقی سهام این شرکت نیز در چارچوب مقررات توسط سازمان خصوصی سازی واگذار خواهد شد./

نظر شما