شناسهٔ خبر: 44075 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

استقبال خوب سپرده‌گذاران از صندوق پس‌انداز مسکن یکم با ثبت‌نام ۲۶۰ هزار نفر/ پیگیری کاهش زمان دریافت تسهیلات وام خرید مسکن در دولت/ بنیاد مسکن مسئول اجرای طرح مسکن‌اجتماعی

آخوندی در جمع وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون استقبال خوبی برای سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن یکم شده است و آمارها نشان می‌دهد بیش از ۲۶۰ هزار نفر در این صندوق پس‌انداز کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی روز چهارشنبه پس از جلسه هیات‌دولت در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دریافت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی برای یک نفر و ۱۶۰ میلیون تومانی برای زوجین جوان از طریق حساب پس انداز صندوق مسكن یکم در بافت‌های فرسوده شهری تهران با نرخ سود تسهیلات ۸ درصدی شرایط مناسبی را برای متقاضیان خرید مسکن فراهم کرده است.

وی با اشاره به سیاست تسهیل دریافت وام خرید مسکن یادآور شد: هرچند میزان سپرده متقاضیان در این صندوق هر ۶ ماه دو برابر می‌شود، اما وزارت راه‌و‌شهرسازی به دنبال کاهش این مدت بوده و این موضوع نیازمند بررسی‌های بیشتر در بانک‌مرکزی است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره واگذاری واحدهای مسکن مهر نیز به متقاضیان گفت: پروژه مسکن مهر در مراحل پایانی قرار دارد و به تدریج با آماده شدن این واحدها به خصوص در شهر جدید پردیس، واحدهای آماده به متقاضیان واگذار می‌شود.

خبرنگاری از آخوندی درباره رفع نقاط حادثه‌خیز از جاده‌های کشور پرسید که وی در پاسخ اظهار داشت: ارزیابی رفع نقاط حادثه‌خیز یکی از وظایف مهم و جاری این وزارتخانه است و با تامین منابع مالی و رفع این نقاط در راه‌های کشور، عملیات آشکارسازی آن انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره احتمال خروج آمریکا از برجام گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، باید این مساله در هیات دولت بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شود.

ایرنا از قول آخوندی درباره مسکن‌اجتماعی، نوشت: طبق مصوبه هیات دولت و در برنامه ششم توسعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مسئول اجرای طرح مسکن‌اجتماعی و حمایتی با سایر نهادهای مرتبط است و اکنون بنیاد مسکن در حال پیگیری تامین منابع مالی از سازمان برنامه و بودجه است.

نظر شما