شناسهٔ خبر: 66691 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد؛

رشد ۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی در بنادر مرکز هرمزگان در نوروز ۹۸/ پنج میلیون «نفرمایل سفر» در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی ثبت شد

بندر مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ثبت ۵ میلیون نفر مایل سفر دریایی داخلی و بین المللی در مسیرهای بین بنادر و جزایر مرکز استان هرمزگان در ایام نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی؛ مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به رشد سفرهای نوروزی دریایی در استان هرمزگان اظهار داشت: در دوره زمانی ۲۰ روزه اجرای طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی، بنادر شهید باهنر و شهید حقانی بندرعباس به عنوان مهم ترین بنادر مرکز هرمزگان شاهد رشد۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی بود.

وی افزود: طی این مدت، بیش از ۵ میلیون نفر مایل مسافت طی شده توسط ناوگان دریایی بین بندر شهید باهنر و شارجه امارات و بندر شهید حقانی بندرعباس و جزایر قشم، هرمز و لارک بوده به ثبت رسید که در نوع خود بی نظیر است.

محمدحسینی خاطرنشان کرد: در طول یک سفر دریایی از بندر مبدأ تا بندر مقصد عوامل متعددی در ایجاد یک سفر دریایی ایمن و خاطره انگیز دخیل هستند که می توان به مراکز کنترل ترافیک دریایی، خدمه شناورها، زیر ساخت ارتباطی بنادر، ایمنی شناورهای مسافری و... اشاره کرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: به تناسب فاصله بندر مبدأ و بندر مقصد (طول سفر دریایی) میزان صرف زمان توسط عوامل یاد شده متفاوت خواهد بود که شاخص نفر مایل می تواند بیانگر کارایی این عوامل باشد.

لازم به ذکر است «نفر مایل» به مسافت طی شده توسط هر مسافر در سفرهای دریایی اطلاق می شود که نشان می دهد ناوگان دریایی مسافری در یک بازه زمانی چه میزان مسافت را به ازای هر نفر طی کرده است.