شناسهٔ خبر: 66972 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

همزمان با سفر رئیس‌جمهور و حضور وزیر راه و شهرسازی صورت می‌گیرد؛

تحویل ۴۱۲ واحد مسکن مهر به حاشیه‌نشینان محله غم‌تسلی كنگاور / آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۷ کیلومتر جاده کنگاور – نهاوند در استان کرمانشاه

وزیر هواپیما همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمانشاه، دو پروژه با حضور وزیر راه و شهرسازی در این استان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمانشاه در این استان حضور دارد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص اهداف و برنامه‌های این سفر اظهار کرد: با توجه به سفر امروز جناب آقای رئیس‌جمهور به استان کرمانشاه که بابت افتتاح چند پروژه بزرگ ملی و شروع به کار تعدادی از پروژه‌های جدید توسعه‌ای در استان است، وزارت راه و شهرسازی هم چندین پروژه را به طور همزمان با این حضور افتتاح کرده و برخی از آنها آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: یکی از این پروژه‌ها که بسیار مهم است در بحث ساماندنی حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی محله حاشیه‌نشین غم‌تسلی در شهرستان کنگاور خواهد بود. در این پروژه مسکونی که در قالب پروژه مسکن مهر است احداث ۴۱۲ واحد از سال گذشته آغاز و با شتابی خوب طی ماه‌های اخیر با لطف خداوند به پایان رسید.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: کل مردم ساکن در این منطقه حاشیه‌نشین به این ۴۱۲ واحد منتقل شدند و به هرکدام از ساکنان یک واحد بدون اینکه وجهی پرداخت کنند، داده شد. دفترچه‌های اقساط این واحدها به این مردم تحویل و همه آن‌ها جابه‌جا شدند. با هماهنگی‌های صورت گرفته محیط قبلی که در آن زندگی می‌کردند تخریب و در اختیار شهرداری قرار گرفت. قرار است از این محل به عنوان فضای سبز و ایجاد خدمات عمومی بهره‌برداری صورت بگیرد و این پروژه امروز به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور آقای رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به دیگر پروژه در استان کرمانشاه که با حضور رئیس جمهور عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، گفت: دیگر پروژه‌ای که امروز در استان کرمانشاه عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد یکی از پروژه‌های کریدوری برای ترافیک‌های بین استانی است. این پروژه شریانی در جاده کنگاور به نهاوند است که حدود ۱۷ کیلومتر آن درون کرمانشاه قرار دارد.

وی ادامه داد: پیمانکار مربوطه امروز عملیات اجرایی این پروژه را آغاز می‌کند و باقی مانده آن که در استان همدان قرار دارد، حدود ۱۵ کیلومتر است. با اتمام کار این دو قطعه مسیر نهاوند به همدان کامل خواهد شد و ترافیک عبور و مرور را در این کریدور خواهیم داشت.