شناسهٔ خبر: 71704 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک‌مسکن خبر داد؛

پرداخت ۲۸۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان سیل‌زده در سال‌جاری

سیل آق قلا سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک‌مسکن، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل در ۲۱ استان کشور را یکی از مهم‌ترین اقدامات بانک عامل بخش مسکن در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن ضمن گرامیداشت هفته دولت، یکی از مهم‌ترین محورهای عملکرد بانک طی یکسال گذشته را آغاز پرداخت تسهیلات حمایتی به سیل‌زدگان از ابتدای سال جاری دانست و گفت: بانک‌مسکن در راستای عمل به مهم‌ترین مسوولیت‌های حمایتی خود از هموطنان آسیب‌دیده در سیل فروردین امسال، تاکنون اعتباری معادل ۴۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ۲۱ استان کشور ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: از مجموع اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب ۲۱ استان آسیب‌دیده کشور، تاکنون رقمی معادل ۲۸۶ میلیارد و ۷۶۱ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات حمایتی یکی از مهم‌ترین محورهای اعطای تسهیلات طی یکسال گذشته بوده است، اظهار کرد: بانک مسکن با تمامی توان و آمادگی با سرعت هرچه بیشتر تلاش کرده تا به تمامی درخواست‌های هموطنان آسیب‌دیده برای اخذ تسهیلات پاسخ دهد. از این رو ظرف کمتر از پنج‌ماه تا پایان مردادماه بیش از ۶۳.۵ درصد از اعتبار پیش‌بینی شده در قالب تسهیلات به متقاضیان اعطا شده است.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک‌مسکن با تاکید بر آنکه در صورت نیاز امکان افزایش اعتبار ابلاغی برای پرداخت تسهیلات حمایتی به آسیب‌دیدگان وجود دارد، گفت: از میان ۲۱ استان آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر، تاکنون استان‌های لرستان، گلستان، خوزستان، همدان و مرکزی بیشترین میزان تسهیلات را اخذ کرده است.

وی به گزارش عملکرد ارایه شده از مجموع تسهیلات پرداختی پس از وقوع سیل تا پایان ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: تاکنون از مجموع ۱۴۴ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان اعتبار ابلاغ شده به شعب استان لرستان، ۹۸ میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است. همچنین از رقم ۸۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار ابلاغ شده به شعب استان گلستان تاکنون رقمی معادل ۵۸ میلیارد و ۵۹۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته وی علاوه بر این در سه استان خوزستان، همدان و مرکزی نیز به ترتیب ۴۵ درصد، ۸۰ درصد و ۸۷ درصد از اعتبارات ابلاغی در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان اعطا شده است.

صالحی در عین حال به رقم اعتبار ابلاغی باقی مانده اشاره کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: از مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب ۲۱ استان آسیب دیده، تا پایان مردادماه امسال ۱۶۳ میلیارد و ۲۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعتبار باقی‌مانده است که به صورت مداوم و مستمر با ارایه تقاضا به مدیریت شعب در هر استان، در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.

در پایان تاکید کرد: بانک مسکن، تنها بانک پیشرو در جهت حمایت از سیل‌زدگان کشور در سال جاری بوده که علاوه بر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، بسته‌های ویژه حمایتی به صورت نقدی و غیرنقدی نیز به استان‌های سیل‌زده کشور ارسال کرده است.