شناسهٔ خبر: 72955 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

پیام مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن به‌مناسبت هفته دفاع مقدس؛

دفاع مقدس نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین ایران است

علی نبیان علی نبیان در پیامی به‌مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین ایران، نمادی از فرزانگی ملت سرفرازی است که خاطرات دلاوری‌های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس، این هفته را نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین ایران خواند و از آن به‌عنوان نمادی از فرزانگی ملت سرفرازی که خاطرات دلاوری‌های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند، یاد کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن متن پیام معاون وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:

«هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ماست و هیچگاه از ذهن ملت محو نخواهد شد. (مقام معظم رهبری)

دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت‌آفرین ایران، نمادی از فرزانگی ملت سرفرازی است که خاطرات دلاوری‌های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند. زیباترین فصل این فرهنگ، به وجودآورندگان این حماسه عظیم‌اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

یکی از مقاطع سرنوشت سازی که ملت بزرگ ایران هوشمندانه در آن حضور یافت و سهم مهمی در رسالت تاریخی خود ایفا نمود، دوران «دفاع مقدس» بود. بی تردید این اراده خلل ناپذیر به‌عنوان یکی از افتخارات ماندگار تاریخ حماسه‌آفرینی‌های ملّت ایران به ثبت خواهد رسید.

دفاع مقدس از طرفی زمینه‌ساز فرهنگ مقدسی شد که طریق اتصال به ملکوت را هموار کرد، یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ‌سازی است که بنیان‌های ارزشمندی را در جامعه نهادینه ساخت و از سویی دیگر دفاع مقدس، اسلام را احیا کرد؛ اسلامی که در گذر زمان همواره مورد بی‌مهری‌های ظلمت‌پیشگان واقع شده بود و به جای حق و حقیقت، کفر و ضلال حکمرانی می‌کرد؛ یکباره از مظلومیت رهایی یافت و با حرکتی انقلابی، اسلام انقلابی و اصیل تبلوری دوباره یافت. حماسه دفاع مقدس، فریاد بیدارگری بود که وجدان‌های آگاه و بیدار را راسخ‌تر و دل‌های غبار گرفته و زنگار زده را متنبه و جان‌های پژمرده را بیدار کرد تا به حراست از کیانشان برخیزند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیة ا... الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) و ملت شهید پرور ایران اسلامی به‌خصوص همکاران عزیز سازمان ملی زمین و مسکن تبریک عرض نموده و از حماسه‌آفرینی جانبازان، آزادگان، ایثارگران و صبر و استقامت بی‌مثال خانواده محترم آنان به‌ویژه خانواده معظم شهدا تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از خداوند متعال توفیق پاسداری از خون شهدا و رهروی راه آن عزیزان را برای همگان مسئلت دارم.

 

علی نبیان

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن»