شناسهٔ خبر: 75266 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

آخرین آمار ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن اعلام شد

ظرفیت کردستان تکمیل شد/ تکمیل ۱۶ شهر در فاز دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن

مسکن مهر دفتر اقتصاد مسکن با اعلام آخرین آمار ثبت‌نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن از تکمیل ظرفیت ۱۶ شهر در فاز دوم خبر داده و گفته است که ۱۰ شهر استان کردستان، سه شهر استان کهکیلویه و بویراحمد و سه شهر استان گلستان تکمیل ظرفیت شده و سایت برای شهرهای مذکور بسته شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دفتر اقتصاد مسکن آخرین آمار ثبت‌نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن را در استان‌های کردستان، کهکیلویه و بویراحمد و گلستان اعلام کرد.

بر این اساس تا ساعت ۱۲:۱۵ امروز ۲۵ آبان تعداد ثبت‌نامی‌ها در استان کردستان ۲۳۷۳ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد ۸۵۹ نفر و در گلستان ۱۶۳۰ نفر اعلام شده است.

دفتر اقتصاد مسکن همچنین اعلام کرد: ظرفیت استان کردستان به طور کامل تکمیل شده است و در استان کهکیلویه و بویراحمد شهرهای یاسوج، سی‌سخت و لیکک و در استان گلستان نیز شهرهای گرگان، گنبدکاووس و آق‌قلا، تکمیل ظرفیت شده‌اند.

بنابراین گزارش، استان کردستان با ۱۰ شهرِ بانه، بیجار، دهکلان، دیواندره، سریش آباد، سقز، سنندج، قروه، کامیاران و مریوان در طرح اقدام ملی مسکن شرکت کرده است که در روز نخست ثبت‌نام ظرفیت ۱۰ شهر تکمیل و سایت بسته شده است.

همچنین در کهکیلویه و بویراحمد برای هشت شهرِ چرام، دهدشت، دوگنبدان، دیشموک، سی‌سخت، لنده، لیکک و یاسوج ثبت نام انجام می‌شود که برای سه شهر سی‌سخت و لیکک ظرفیت تکمیل و سایت بسته شده است و ثبت نام برای شهرهای باقیمانده در حال انجام است.

این گزارش همچنین حاکی است که در استان گلستان نیز طرح ثبت‌نام اقدام ملی مسکن برای شهرهای آزادشهر، آق قلا، بندر ترکمن، گرگان و گنبدکاووس انجام شده که برای سه شهر گرگان، گنبدکاووس و آق قلا ظرفیت ثبت نام تکمیل و سایت برای متقاضیان بسته شده است.

گفتنی است: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir انجام می‌شود. در طرح اقدام ملی مسکن احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی امسال و سال آتی در دست انجام است که ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید و از سوی شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران در بافت های فرسوده و ناکارآمد و ۱۰۰ هزار واحد آن نیز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.