شناسهٔ خبر: 76399 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد

آغاز عملیات اجرایی ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در خوزستان

رضایی مدیرکل خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در استان با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان، رضا رضایی، با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری اظهار کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در استان خوزستان آغاز شده و در تلاش هستیم تا این پروژه‌ها بر اساس زمانبندی در نظر گرفته‌شده به اتمام برسند.

وی افزود: برای این پروژه‌ها بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: این ۱۰ پروژه در شهرهای دزفول، خرمشهر، آبادان و شوشتر اجرایی می‌شود و با اجرای این طرح‌ها در تلاش هستیم تا سطح کیفی زندگی مردم در این مناطق را ارتقا دهیم.

رضایی عنوان کرد: با اجرای چنین طرح‌هایی خدمات ارائه شده در شهرها و مناطق موردنظر بهبود یافته و سکونت هم تثبیت می‌شود در نتیجه مهاجرت ساکنان از محلات به حداقل ممکن می‌رسد.

وی خاطرنشان‌کرد: ساماندهی پل قدیم دزفول، بازار قدیم دزفول، ایجاد فضای سبز حریم لوله‌های نفت و گاز در آبادان، کفپوش‌گذاری غرب گرگر در شوشتر، احیا و بهسازی محور سیاه‌پوشان دزفول، احداث پارک محله‌ای کوت شیخ خرمشهر، احداث سرویس بهداشتی عمومی در خرمشهر، روشنایی معابر پیام نور دزفول، زیرسازی آسفالت پیام نور دزفول و احداث سالن ورزشی کوی مدرس دزفول از جمله طرح‌های اجرایی بازآفرینی شهری هستند.