شناسهٔ خبر: 76505 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

امضای تفاهم نامه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران با شهرداری یزد؛

بیش از ۸۰۰ واحد مسکونی در شهر یزد احداث می‌شود

تفاهم نامه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران و شهرداری یزد در زمینه اجرای پروژه‌های بزرگ شهری از جمله پروژه بزرگ پیامبر اعظم(ص) شهر یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، این تفاهم‌نامه بین شهرداری یزد به عنوان مالک زمین و ارایه دهنده بخشی از تسهیلات و مشوق‌ها و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران به عنوان توسعه‌گر و تأمین کننده بخشی از تسهیلات و مشوق‌هایی که در آیین‌نامه اجرایی پیش‌بینی شده منعقد شده است.

در این تفاهم‌نامه مقرر شده است بیش از ۸۰۰ واحد مسکونی با کیفیت در پروژه‌های آسمان و همچنین میدان قدیم احداث شود.

جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد در نشست امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران، بر تسریع در اجرای پروژه‌های شهری به ویژه پروژه پیامبر اعظم (ص) و همچنین سرانه‌های مناسب جهت رعایت حقوق شهروندی شهروندان شهر میراث جهانی یزد تاکید کرد.

پروژه بزرگ پیامبر اعظم(ص) شهر یزد یکی از پروژه‌های بزرگ شهر یزد است که سال‌ها به دلیل حجم زیاد آزادسازی‌ها و نیاز به سرمایه‌گذاری کلان مسکوت مانده است.

این پروژه قرار است بلوار دانشجو را به خیابان کاشانی متصل کند. همچنین، عرصه پروژه آسمان ۱/۵ هکتار و عرصه پروژه میدان ۵ هکتار که در مجموع حدود ۲۰۰ هزار متر مربع پروژه است.

مجید غفوری رییس هیات‌مدیره شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن تهران و شاه حیدری مدیر عامل این شرکت، غلامعلی سفید رییس شورای اسلامی شهر، ونوس عامری رییس کمیسیون بودجه شورا، مجتبی فرهمند معاون معماری شهرسازی و محمد شیبانی رییس سازمان سرمایه گذاری شهرداری در این جلسه حضور داشتند.