شناسهٔ خبر: 78032 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن اعلام کرد

به‌کارگیری تکنولوژی ساخت در پروژه‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن/ تشکیل کمیته طراحی و کمیته‌های پژوهشی در گروه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن

روزبه ظهیری روزبه ظهیری ضمن اعلام این مطلب که تکنولوژی ساخت در تمامی پروژه‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن به کار گرفته می‌شود، گفت: همزمان در حوزه تحقیق و توسعه امکان استفاده از تکنیک‌ها در زمان خود فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، روزبه ظهیری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به جایگاه هوشمندسازی در صنعت ساختمان گفت: تکنولوژی از ایده و طراحی آغاز می‌شود و در مرحله اجرا ادامه و به پایان می‌رسد.

وی افزود: در کشور ما به واسطه اینکه به تکنولوژی نگاه جامع و یکپارچه‌ای وجود ندارد، عمده تکنولوژی‌ها هزینه اولیه بالاتری نسبت به روش‌های سنتی دارند و از آنجایی که اثر اصلی استفاده از تکنولوژی در زمان بهره‌برداری از پروژه یا کاهش دوره ساخت مشهود است، اما با توجه به اینکه عمده تولیدکنندگان در زمان بهره ‌برداری نقشی ندارند یا کاهش دوران ساخت نیز بعضاً توجیه اقتصادی ندارد، بنابراین باعث مغفول ماندن تکنولوژی می‌شود.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن ادامه داد: در گروه سعی کردیم با توجه به محدودیت‌هایی که بخشی از آنها در اختیار ما نیست به ویژه در زمان کاهش هزینه‌های بهره‌برداری که مشتریان حاضر به پرداخت وجه بیشتر به واسطه کاهش هزینه‌های خود باشند، این رویکرد تکنولوژی را در تمام پروژه‌های خود به نحوی اعمال کنیم.

ظهیری گفت: کمیته‌ای تحت عنوان کمیته طراحی در گروه شرکت سرمایه گذاری تشکیل شده که همراه با کمیته‌های پژوهشی ذیل آن توپولوژی های ساخت (روش ساخت) را برای انواع پروژه های شرکت سرمایه گذاری مسکن ارائه می دهند. در این کمیته خبره های صنعت ساخت و ساز حضور دارند.

وی با بیان اینکه در کمیته پژوهش پروژه هایی که بیشترین ظرفیت را برای بکارگیری تکنولوژی دارند، ارائه می شود، افزود: همزمان در حوزه تحقیق و توسعه نیز این امکان ایجاد می شود که تکنیک ها را در زمان خود بتوانیم استفاده کنیم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با تاکید بر اینکه مبنای گروه سرمایه‌گذاری برای بکارگیری تکنولوژی در تمام پروژه‌ها است، گفت: به تناسب توجیه اقتصادی پروژه‌ها، سطح بکارگیری تکنولوژی نیز متغیر است. در برخی پروژه‌ها بکارگیری تکنولوژی فقط محدود به تکنیک‌های ساخت و سازه خواهد بود و در برخی نیز فناوری علاوه بر تکنیک‌های ساخت، در حوزه‌های انرژی، بهره‌وری و تاسیسات نیز تسری پیدا می‌کند تا پروژه‌های با کیفیت بالاتری داشته باشیم.