شناسهٔ خبر: 78291 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد

آغاز عملیات و افتتاح ۲۴ پروژه دریایی و بندری با ارزش ۴ هزار و ۹۸۰میلیارد ریال در چابهار/ ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از ۱۰۰۰ نفر/ شروع عملیات احداث مخازن ذخیره سازی گاز مایع LPG

بندر نوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات اجرایی ۲۴ پروژه دریایی و بندری در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی در بندر چابهار آغاز وافتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزات راه و شهرسازی، بهروز آقایی درباره پروژه های جدید دریایی و بندری چابهار گفت: بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۴ پروژه دریایی و بندری با ارزش ۴ هزار و ۹۸۰میلیارد ریال و ظرفیت ایجاد فرصت اشتغال برای ۱۰۰۲ نفر از برنامه های بندر چابهار در دهه فجر است.

به گفته وی، آغاز عملیات احداث مخازن ذخیره سازی گاز مایع LPG به روش B.O.T با سرمایه گذاری هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغالزایی برای ۱۴۵نفر و عملیات ساخت ۲ باب مخازن نگهداری فرآورده های نفتی به روش B.O.T با هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد ۲۴۰ شغل از جمله این پروژه هاست.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه رادیویی سواحل استان در باند VHF با ایجاد ۶۰ فرصت اشتغال اظهار کرد: با اتمام این پروژه پوشش رادیویی خطوط ساحلی جنوب شرق کشور جهت ارائه خدمات ایمنی و نجات به شناورها تکمیل می شود.

آقایی از آغاز عملیات اجرایی سیستم جدید شبکه اطفای حریق بندر شهید کلانتری و شبکه آبیاری قطره ای بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و کوی مسکونی بندر با اشتغال ۹۵ نفر خبر داد و اضافه کرد: انبار ترانزیت ۱۰هزار مترمربعی طرح توسعه بندر شهید بهشتی و داکینگ ۳ فرورند شناور خدماتی در این ایام به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، آقایی، بهره برداری از قایق ویژه گشت دریایی یگان حفاظت سواحل چابهار، خرید،حمل و تحویل ۶ فروند بویه و علائم کمک ناوبری، تعمیرات اساسی و راه اندازی جرثقیل های ساحلی، راه اندازی ۴ دستگاه دیزل ژنراتور پورتابل، افتتاح راه بندهای امنیتی بندر شهید بهشتی را از دیگر پرژوه های دریایی و بندری سیستان و بلوچستان در دهه فجر اعلام کرد.