شناسهٔ خبر: 78382 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رییس سازمان برنامه و بودجه:

بازگشایی راه‌های اصلی استان گیلان/ اقدامات برای باز شدن راه‌های روستایی در حال انجام است

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بازگشایی محورهای اصلی استان گیلان، گفت: باز شدن محورهای فرعی و روستایی، اولویت نخست برای امدادرسانی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برگزاری دو جلسه ستاد بحران، ظرف ۲۴ساعت گذشته در استان گیلان، گفت: در این جلسات، میزان خسارت‌های وارد‌شده به زیرساخت‌های استان، احصا شده است.

او، با اشاره به این‌که بازگشایی راه‌های استان، اولویت اصلی برای امدادرسانی است، افزود: خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی در گیلان حضور دارد و با بسیج نیروها و امکانات سایر استان‌ها، راه‌های اصلی، بازگشایی‌ شده و اقدامات در راه‌های فرعی با سرعت در حال انجام است.

نوبخت، با بیان این‌که بازگشایی مسیرهای دارای اولویت برای برقراری مجدد آب و برق در حال انجام است، عنوان کرد: از ۲۵۰ هزار مشترکی که با قطعی برق مواجه بودند، تاکنون، برق ۲۰۰ هزار مشترک وصل شده است و مطابق قول وزیر نیرو، مشکل برق کلیه مشترکان، تا فردا به‌طور کلی برطرف خواهد شد؛ همچنین حدود دو هزار مشترک فاقد آب هستند که این قطعی، به‌‌دلیل برق‌نداشتن ایستگاه‌های پمپاژ است و با برطرف شدن مشکل برق، آب مشترکان نیز وصل خواهد شد.

 او، با بیان این‌که، مشکل قطعی آب ۳۹ هزار مشترک روستایی نیز تا فردا حل خواهد شد، افزود: به نظر می‌رسد با باز شدن راه‌های اصلی و اقدامات در دست انجام برای بازگشایی محورهای صعب‌العبور روستایی، تا فردا بتوانیم مشکلات آب و برق ساکنان استان را برطرف کنیم.