شناسهٔ خبر: 78468 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره کل اعتبارات و تأمین مالی بانک مسکن خبر داد

بازسازی و تعمیر ۲۸ هزار و ۸۴۷ واحد مسکونی آسیب‌دیده از بهمن ۹۷ تا بهمن ۹۸

سیل رئیس اداره کل اعتبارات و تأمین مالی بانک مسکن از بازسازی و تعمیر ۲۸ هزار و ۸۴۷ واحدمسکونی آسیب دیده در جریان وقوع حوادث غیرمترقبه از طریق این بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا صالحی‌شهرابی رئیس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین محورهای تسهیلاتی پیش‌بینی شده در بسته اعتباری بانک مسکن، پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه در کشور است، اظهار کرد: با توجه به اینکه از سال گذشته در چندین نوبت وقوع زلزله در غرب کشور و همچنین وقوع سیل گسترده در ابتدای سال جاری خسارات وسیعی به واحدهای مسکونی هموطنان وارد شد، یکی از مهم‌ترین محورهای تسهیلاتی پیش‌بینی شده برای سال گذشته و امسال، اعطای تسهیلات به متقاضیان آسیب‌دیده در جریان وقوع این حوادث ناگوار بود.

وی با تأکید بر آنکه مطابق با پیش‌بینی‌های انجام شده روند تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به این گروه از متقاضیان با توجه به حساسیت موضوع با حداقل زمان موردنیاز پیگیری می شود، گفت: مطابق با کارنامه عملکرد به دست آمده، از ابتدای بهمن ماه سال ۹۷ تا ابتدای بهمن ماه امسال، مدیریت شعب بانک مسکن در استان‌های مختلف کشور مجموعاً به ۲۸ هزار و ۸۴۷ واحد مسکونی آسیب‌دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه تسهیلات جهت بازسازی و تعمیر اعطا کرده است.

وی ادامه داد: این تعداد تسهیلات به متقاضیانی پرداخت شده که طی این بازه زمانی خواستار تعمیر یا بازسازی واحد مسکونی آسیب‌دیده خود در جریان زلزله یا سیل یا سایر حوادثر غیرمترقبه بوده‌اند.

وی با اشاره به رقم ریالی تسهیلات پرداخت شده تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های ارایه شده از سوی مدیریت شعب استان‌های مختلف در بازه زمانی مذکور، ارزش تسهیلات منعقد شده معادل ۵۵۲ میلیارد و ۳۴۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که از این رقم تا همین تاریخ، رقمی معادل ۴۲۶ میلیارد و ۷۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، رئیس اداره کل اعتبارات و تأمین مالی بانک مسکن همچنین به حجم تسهیلات پرداخت شده در استان‌های مختلف کشور اشاره کرد و افزود: از میان استان‌هایی آسیب‌دیده در جریان وقوع حوادث غیرمترقبه در ۱۲ ماهه منتهی به ابتدای بهمن ماه امسال، بیشترین حجم تسهیلات پرداخت شده به هموطنان آسیب‌دیده به ترتیب به استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان و خوزستان مربوط می‌شود.

صالحی حجم تسهیلات پرداخت در پنج استان اول را نیز تشریح کرد و گفت: در این بازه زمانی، به ۴ هزار و ۶۱۲ واحد مسکونی در استان کرمانشاه، ۳ هزار و ۷ واحد مسکونی در استان ایلام، ۲ هزار و ۶۴۳ واحد مسکونی در استان همدان، ۲ هزار و ۴۹۳ واحد مسکونی در استان لرستان و همچنین ۲ هزار و ۱۲۳ واحد مسکونی در استان خوزستان تسهیلات از سوی شعب بانک مسکن اعطا شده است.

به گفته وی پرداخت تسهیلات به سیل زدگان در سه بخش بازسازی، تعمیر و خرید لوازم خانگی در مناطق شهری و روستایی اعطا شده است.