شناسهٔ خبر: 78476 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن خبر داد

جهش ۵ برابری تولید پروژه های مسکن از سال مالی ۹۵ تا ۹۷ در گروه سرمایه‌گذاری مسکن

روزبه ظهیری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن « توسعه کمّی» و « اصلاح ساختار و فرآیندها در جهت افزایش کیفیت پروژه‌ها» را دو اولویت این شرکت عنوان کرد و از جهش پنج برابری تولید پروژه‌های مسکن از سال مالی ۹۵ تا ۹۷ در گروه سرمایه‌گذاری مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از بانک مسکن، روزبه ظهیری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به عملکرد شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن اظهار داشت: در ۱۸ ماهه فعالیت شرکت، سعی کردیم شرایط را به سمتی ببریم که گروه سرمایه گذاری مسکن به جایگاه خود برسد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها نیز مانند انسان‌ها طول عمر دارند، با این تفاوت که در انسان‌ها امکان برگشت به گذشته وجود ندارد اما در شرکت‌ها اگر برنامه‌ریزی باشد می توانیم شاهد تولد دوباره باشیم.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن افزود: به همین منظور از زمانی که مدیریت شرکت به اینجانب سپرده شد، طرح پویش فصل نو را طراحی کردیم که شاهد نوزایی گروه سرمایه گذاری مسکن باشیم.

ظهیری «توسعه کمّی» و «اصلاح ساختار و فرآیندها در جهت افزایش کیفیت پروژه ها» را دو هدف طرح پویش فصل نو عنوان کرد و گفت: در حوزه توسعه کمّی اواخر ۹۶ و نیمه اول سال ۹۷ حجم پروژه ها به کمترین میزان در ادوار خود رسیده بود به طوری که در سه سال مالی گذشته میزان تولید پروژه ها بین ۳۵۰ تا حداکثر ۷۵۰ واحد بود در حالی که متوسط تولید پروژه‌های گروه سرمایه گذاری مسکن در ۳۰ سال فعالیت شرکت سالانه ۲۰۰۰ واحد بود. بنابراین در سه سال مالی گذشته شاهد افت قابل‌توجهی در حوزه کمّی بودیم.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن با تأکید بر اینکه ناشی از افت تولید پروژه‌های شرکت یکی از اقدامات مهم و اهداف توسعه حجم فعالیت‌ها به لحاظ کمّی بود، افزود: در این راستا تلاش کردیم با طی یک مسیر منطقی پروژه‌هایی را که هم توجیه اقتصادی داشته باشند و هم با مأموریت شرکت باید بر تولید مسکن برای اقشار میان‌درآمدی هم راستا باشند را تعریف کنیم.

ورود گروه سرمایه گذاری در پروژه‌های بازآفرینی و برنامه اقدام ملی مسکن

ظهیری افزود: علاوه بر این شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن با در نظر داشتن سیاست‌های بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی تلاش می‌کند در پروژه‌های بازآفرینی شهری و مسکن ملی ورود کرده است.

این مقام مسوول در بازوی اجرایی بانک مسکن، اظهار داشت: در همین زمینه طرح آباد (آغاز – بهبود – اقدامی دوباره) در قالب طرح پویش فصل نو آغاز شد که در آن اجرای ۶۵۰۰ واحد مسکونی تعریف شده است که ۳۵۰۰ واحد از این پروژه ها در قالب طرح اقدام ملی و بازآفرینی شهری و مابقی نیز پروژه های اقشار میان درآمدی است.

آغاز اجرای ۲۵۰۰ واحد از پروژه‌های «طرح آباد»

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن از آغاز عملیات اجرایی ۲۵۰۰ واحد از ۶۵۰۰ پروژه تعریف شده در قالب طرح آباد خبر داد و گفت: از سال مالی ۹۵ تا ۹۷ در گروه سرمایه‌گذاری مسکن جهش قابل توجه ۵ برابری را در تولید پروژه ها داشتیم که تصور می کنم در زمینه تعریف پروژه های جدید اقدام بی سابقه در گروه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اقدام دوم که به موازات توسعه کمّی در گروه سرمایه گذاری مسکن در دستور کار قرار گرفت، اصلاح ساختارها و فرایندها به منظور افزایش کیفیت پروژه ها بود که در این زمینه تلاش کردیم از فاز تعریف پروژه به عنوان اولین مرحله آغاز تا بهره برداری را متناسب با دانش به روز رسانی کنیم.