شناسهٔ خبر: 79340 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن:

پرونده تسهیلاتی در شعب به شکل اینترنتی تشکیل می‌شود

بانک مسکن رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن، گفت: فرآیند تشکیل پرونده تسهیلاتی به زودی در شعب بانک مسکن اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه مشتری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا صالحی رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با اعلام این خبر خوش به مشتریان و متقاضیان اخذ تسهیلات از بانک مسکن، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: در یک همکاری مشترک میان مدیریت امور فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت امور اعتباری بانک مسکن قرار است به زودی فرآیند تشکیل پرونده برای متقاضیان اخذ تسهیلات از این بانک بدون نیاز به مراجعه فیزیکی و به صورت غیرحضوری انجام شود تا به این ترتیب مسیر اخذ تسهیلات برای مشتریان بانک مسکن آسان تر و سریع تر از گذشته شود.

صالحی شهرابی با بیان اینکه این تصمیم که به زودی پس از تصویب نهایی و هماهنگی با شعب انجام خواهد شد، اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا و اخذ تصمیماتی همچون شیفتی شدن روزهای کاری شعب بانک، دغدغه ای برای برخی از متقاضیان اخذ تسهیلات برای چگونگی تشکیل پرونده و بخصوص خانم های خانه دار برای مراجعه به شعب جهت پیگیری امور ایجاد شد. مدیران‌ بانک مسکن نیز با توجه به این دو دغدغه و با هدف کاهش مراجعه حضوری شهروندان به شعب در این ایام، تصمیم به اجرای طرح «تشکیل غیرحضوری و اینترنتی پرونده های تسهیلاتی» گرفتند.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن این خدمت نوین بانک مسکن طی روزهای آتی، روند پرداخت تسهیلات به متفاضیان در ایام نوروز و همچنین در صورت ادامه داشتن شیفتی شدن روزهای کاری شعب به علت شیوع ویروس کرونا در سال جدید متوقف نخواهد شد.

وی در خصوص روند تشکیل پرونده های تسهیلاتی به صورت اینترنتی توضیح داد: متقاضیان پس از نهایی شدن مراحل اجرایی این تصمیم می توانند با مراجعه به سایت بانک مسکن و با کلیک روی گزینه ای که پیش بینی می شود، فرآیند ثبت درخواست خود جهت تشکیل پرونده را آغاز کنند.

صالحی افزود: در این مرحله، فرآیند شناسایی مشتری از طریق ارسال پیامک تایید مشتری به شماره همراه وی انجام خواهد شد، سپس مشتری با انتخاب نوع تسهیلات مدنظر، وارد مرحله ثبت مشخصات هویتی خود، اطلاعات ضامن یا در صورت لزوم اطلاعات وکیل خود خواهد شد.
رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن همچنین به بارگذاری مدارک موردنیاز به صورت اینترنتی اشاره کرد و گفت: طبق پیش بینی های انجام شده قرار است تمامی مدارک موردنیاز برای تشکیل پرونده به صورت اینترنتی امکان پذیر باشد و پس از اتمام این مرحله یک کد رهگیری برای متقاضی صادر خواهد شد.

به گفته وی، پس از این اطلاعات ثبت شده از طریق شعبه مبدا بررسی و چک می شود تا از انتخاب صحیح شعبه توسط متقاضی نیز اطمینان حاصل شود.
وی تصریح کرد: در صورتی که مشتری شعبه موردنظر را به صورت صحیح انتخاب نکرده باشد از طریق ارسال پیامک به وی اطلاع داده خواهد شد تا اصلاحات مدنظر مجددا اعمال شود.

صالحی با بیان اینکه پس از بررسی و ارزیابی تمامی مدارک و تشکیل پرونده فیزیکی از سوی شعبه به مشتری برای حضور در شعبه اطلاع داده می شود، گفت: مشتری برای ارائه اصل مدارک و احراز هویت نهایی با هماهنگی در شعبه حاضر می شود و مرحله پایانی اخذ تسهیلات انجام می شود. به این ترتیب دغدغه مشتریان در خصوص تعطیلی شعب در زمان مراجعه حضوری آنها نیز رفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وی در پایان با تاکید بر آنکه روند پرداخت تسهیلات در بانک‌مسکن به هیچ عنوان متوقف نخواهد شد، عنوان کرد: پروسه پرداخت تسهیلات به متقاضیان همچون گذشته ادامه خواهد داشت. حتی در خصوص پرداخت تسهیلات به سیل زدگان از آنجاکه محل تامین اعتبار این نوع تسهیلات بودجه سال ۸۸ بوده، در قالب نامه ای به شعب اعلام شده تا اردیبهشت‌ماه سال آینده نیز همچنان پاسخگویی متقاضیان اخذ این نوع تسهیلات باشند.