شناسهٔ خبر: 79968 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن خبر داد

انتقال یک میلیون و ۵۰۰ هزار ورقه تسهیلات مسکن از صندوق ره آورد آباد مسکن به کارکنان بانک مسکن/رتبه دوم صندوق آباد در میان صندوق‌های با درآمد ثابت

محمدمهدی بحرالعلومی مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن با تشریح عملکرد این شرکت در سال مالی گذشته، گفت: مدیریت موفق صندوق ره‌آورد آباد مسکن سبب شده این صندوق در جایگاه دومین صندوق با درآمد ثابت بزرگ کشور قرارگیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدمهدی بحرالعلوم  با تشریح اهم دستاوردهای شرکت کارگزاری بانک مسکن درسال مالی منتهی به مهر ۹۸ ، به کسب رتبه‌های گوناگون این شرکت در سال مالی گذشته اشاره کرد و افزود: کسب رتبه سوم و دریافت نشان برنز بازار بدهی در میان کارگزاران عضو کنفدراسیون آسیا و اروپا (FEAS) در سال ۲۰۱۹ یکی از افتخارات این مجموعه در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به عضویت این شرکت در هیأت مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از سال گذشته، گفت: شرکت کارگزاری بانک مسکن همچنین در سال ۹۷ توانست مقام فعال‌ترین کارگزار در اخذ مجوز برای سرمایه‌گذاران خارجی را در سطح کشور کسب کند.

بحرالعلوم با اشاره به عضویت و ریاست این شرکت در ۵ کارگروه تخصصی کانون کارگزاران، خاطرنشان کرد: کسب مقام دوم در بازار بدهی و مقام سوم در بازار سهام میان کارگزاران پذیرفته شده در فرابورس ایران از طرف کنفدراسیون بورس‌های آسیا و اروپا (FEAS ۲۰۱۹) از دیگر افتخارات بین‌المللی شرکت کارگزاری بانک مسکن در سال مالی گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های این شرکت در سال مالی گذشته، بازارگردانی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری‏ زمین و ساختمان «نگین» بوده است که به انجام رسانید، افزود: افزون بر این بازارگردانی و عاملیت فروش اوراق خرید دین سرمایه‌گذاری مسکن جنوب، اوراق اجاره شرکت مهندسی و ساختمانی صبانفت، شرکت ریل‌پرداز نوآفرین و شرکت ریلی البرز نیرو نیز در سال گذشته در دستور کار این شرکت قرار داشت که انجام شد.

وی یادآور شد: علاوه بر این بازارگردانی سهام شرکت‏های تابعه گروه مالی بانک مسکن نیز بر عهده شرکت کارگزاری این بانک بوده که وظایف محوله در این حوزه نیز دنبال شده و می‌شود.

به گفته بحرالعلوم، شرکت کارگزاری بانک مسکن از سال گذشته همکاری با شرکت های زیرمجموعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن (شامل سرمایه‌گذاری مسکن پردیس و سرمایه‌گذاری مسکن شمال‌شرق) را در جهت خرید محصولات صنعتی موردنیاز این مجموعه‌ها در بورس کالا آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن در ادامه با یادآوری اینکه مدیریت صندوق ره‌آورد آباد مسکن که ذیل یلنک مسکن تشکیل شده، بر عهده این شرکت است، یادآور شد: صندوق ره‌آورد آباد یک صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است که هدف از تشکیل آن، جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران خرد و کلان، تشکیل سبدی از دارایی‌ها و مدیریت بهینه این سبد برای منتفع شدن تمام سرمایه‌گذاران است.

وی به کسب بازدهی قابل قبول در پرتفوی سهام صندوق ره آورد آباد بانک مسکن و افزایش پرداخت سود به سرمایه‌گذاران این صندوق اشاره کرد و افزود: مدیریت موفق صندوق ره‌آورد آباد مسکن سبب شده این صندوق اکنون جایگاه دومین صندوق با درآمد ثابت بزرگ کشور را به خود اختصاص دهد.

بحرالعلوم انجام انتقال یک میلیون و ۵۰۰ هزار ورقه تسهیلات مسکن از صندوق ره‌آورد آباد مسکن به کارکنان بانک مسکن با نرخ مناسب را از دیگر اقدامات سال گذشته عنوان کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: با همکاری این شرکت همچنین در سال گذشته برای نخستین بار در شعب منتخب بانک مسکن احراز هویت سرمایه‌گذاران بورسی کلید خورد.