شناسهٔ خبر: 80317 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با تلاش بانک مسکن انجام شد

بهره برداری از ۱۵ مدرسه در نقاط محروم در یک دهه گذشته

بانک مسکن ‌ بانک مسکن طی یک دهه گذشته از محل حساب های قرض الحسنه، ۱۵ مدرسه در نقاط محروم کشوری را مورد بهره برداری قرار داده است.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یکی از اهداف  بانک مسکن در سال های گذشته، کمک به توسعه زیرساخت های کشور بوده است. در این راه، با توجه به مجوز بانک مرکزی، مبلغ ۵ درصد از دو درصد حجم سپرده های مربوط به قرعه کشی های حساب قرض الحسنه پس انداز، جهت تکمیل یا احداث مدارس در این بانک هزینه شده است. این موارد در سال های اخیر، صرف هزینه امور فرهنگی شده و  بانک مسکن توانسته تأمین مالی برای احداث مدارس در نقاط دور افتاده کشور را انجام دهد. طی یک دهه اخیر، بیش از ۱۵ مدرسه در مناطق محروم توسط این بانک احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است. همچنین بیش از ۹ مدرسه نیز در مرحله احداث قرار گرفته است.

بر این اساس، در «استان هرمزگان، مدرسه ۵ کلاسه بشاگرد»، «استان کرمان، مدرسه ۶ کلاسه منوجان»، «خراسان جنوبی، دبستان ۶ کلاسه در دهستان زیرکوه»، «آذربایجان غربی، مدرسه ۶ کلاسه چایپاره»، « سیستان و بلوچستان، مدرسه ۶ کلاسه میرجاوه زاهدان»، «لرستان، مدرسه شهرستان دلقان»، «استان خراسان رضوی، مدرسه شهرستان چناران»، « استان بوشهر، مدرسه ۶ کلاسه شهرستان تنگستان»، « آذربایجان شرقی، مدرسه ۵ کلاسه دهستان دیزمار مرکزی»، « کهگیلویه و بویراحمد، مدرسه ۳ کلاسه شهرستان گچساران»، « سیستان و بلوچستان، مدرسه ۳ کلاسه هامون»، «استان کرمانشاه، مدرسه ۶ کلاسه سرپل ذهاب»، «استان چهارمحال و بختیاری، مدرسه ۹ کلاسه لردگان»، «استان ایلام، مدرسه ۱۲ کلاسه در دهستان لومار» و «لرستان، دبستان ۶ کلاسه در الیگودرز» طی سال های اخیر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، همچنین مدارس و مرکز فرهنگی، در استان های کردستان، فارس، خوزستان، تهران، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، مرکزی، کرمان، گلستان و سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار دارد. به طور کلی، احداث این مدارس می تواند گامی کوچک، اما مهم در جهت حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان در نقاط دور افتاده کشور کند. از این رو، بانک مسکن، طی یک دهه گذشته این برنامه را در دستور کار خود قرار داده و در نظر دارد که در سال های پیش رو نیز این سیاست را در تمام نقاط محروم کشور توسعه دهد.