شناسهٔ خبر: 80676 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن خبر داد

تسهیلات قرض‌الحسنه تا پایان اردیبهشت مشمول مزایای تعویق سه ماهه

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اعلام کرد: تمامی دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه تا پایان‌ اردیبهشت ماه سال جاری مشمول استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، مسعود ایزدی مدیرامور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن، گفت: بانک مسکن در تمامی مقاطع تابع ضوابط و مقررات ابلاغی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و براساس آخرین دستورالعمل های ابلاغی بانک مرکزی در تاریخ 15 اسفند 1398 به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا و مشکلات حادث شده مقررشد، برای صاحبان کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای کوچک که تحت‌شرایط جدید با مشکلات مالی مواجه شده‌اند، تسهیلاتی فراهم شود.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت ادامه داشت:بر اساس بخشنامه ابلاغی تمامی دریافت کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک که به دلیل شرایط به وجود آمده قادر به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود در مواعد مقرر نیستند باید درخواست خود را به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی ارایه دهند مشروط بر آن که بدهی آنان تا تاریخ یکم دی ماه 1398 در طبقه جاری قرار داشته باشد، بانک و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند اقساط آنان در ماه‌های اسفند۱۳۹۸،فروردین و اردیبهشت۱۳۹۹را پس از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.

وی همچنین افزود: تمامی دریافت‌کنندگان قرض‌الحسنه فارغ از این که امکان پرداخت یا وصول اقساط از آن‌ها وجود داشته باشد و نیز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعالیت دریافت‌کننده قرض‌الحسنه ، مشمول استفاده از مزایای تعویق سه‌ماهه اقساط تسهیلات هستند که این موضوع با توجه به لزوم کاهش حضور مشتریان در شعب بانک به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بدون نیاز به درخواست از سوی ایشان توسط ادارات مرکزی بانک به صورت متمرکز تحت‌اقدام است.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت با اشاره به این موضوع عنوان کرد: این بخشنامه علاوه بر مشمولیت کلیه وام‌های قرض‌الحسنه ، مشمول استفاده‌کنندگان از تسهیلات در رسته‌های کسب و کارهایی که مصادیق آنها از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شود و درخواست استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند نیز است.

ایزدی به مصادیق بخش‌ها و رسته‌های کسب و کار اشاره کرد و گفت: از جمله این کسب و کارها می‌توان به مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها ، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی و... اشاره کرد.