شناسهٔ خبر: 81101 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز خبر داد

آغاز اصلاح رویه آسفالت آزادراه تهران - کرج در ۳ مقطع با سه پیمانکار /متوسط تردد در آزادراه تهران – کرج ۴.۵ برابر متوسط تردد در سطح کشور است/ اولویت بندی برای اتمام کار نقاط آسیب دیده تا عید فطر و آغاز سفرهای تابستانی

گودرز محمودی مدیرکل راهداری البرز مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز از آغاز به کار اصلاح رویه آسفالت محورهای استان براساس اولویت بندی انجام شده خبر داد.

گودرز محمودی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به اقدامات این اداره کل در بحث « ارتقای کیفی روکش آسفالت راه ها» در طرح سراسری لکه گیری و روکش راه های شریانی اظهار داشت: پیرو سیاست های مقام عالی وزارت و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ارتقای سطح خدمات در محورهای ارتباطی بالاخص محورهای شریانی به عنوان یک استراتژی اساسی از ابتدای سال ۱۳۹۹ به استان ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در این استراتژی تعیین شده تاکید شده است تا شاهد افزایش ارتقای سطح خدمات در محورهای شریانی، آزادراه ها و بزرگراه ها باشیم و در این میان اولویت بر لکه گیری و روکش آسفالت برای تردد عادی و روان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقلل جاده ای استان البرز ادامه داد: همان طور که استحضار دارید محور اساسی تهران – کرج به طرف قزوین و جاده کرج به سمت چالوس به عنوان محور دوم استان جزو محورهای بسیار اساسی پرتردد و پرترافیک کشور هستند.

وی ادامه داد: متوسط تردد در آزادراه تهران – کرج به سمت قزوین ۴.۵ برابر متوسط تردد در سطح کشور است. به همین جهت لازم و مهم است از لحاظ خدمت به کاربران و رانندگان کشورمان، شاهد ارتقای ایمنی باشیم تا درخصوص تردد با انجام یک کار اساسی به خوبی درمعرض قضاوت مردم قرار گیریم.

وی افزود: به همین خاطر پیرو سیاست های اعلام شده از اواسط فروردین کار آغاز شده است. در آزادراه تهران – کرج به سمت قزوین هم در لاین شمالی و هم جنوبی، در مقاطع مختلف کار با لکه گیری و یا در صورت نیاز ترمیم رویه آسفالت با تراشیدن و ریختن آسفالت جدید در حال انجام است.

محمودی تصریح کرد: در این زمینه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز ۳ قرارداد پیمانکاری برای روکش در سطح استان دارد که هم اکنون این پیمانکاران در سه مقطع آزادراه تهران – کرج با اولویت اول مشغول به کار هستند تا بعد از آن اولویت های دوم انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به تعریف کاری انجام شده، این پیمانکاران کارگاه های خود را برای اصلاح رویه اصلی آزادراه فعال کرده اند و تلاش داریم تا قبل از سفرهای عید سعید فطر و تابستانی اصلاحات انجام گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز با اشاره به رصد تمامی اقدامات لحظه به لحظه از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: سازمان و بالاخص معاون راهداری سازمان لحظه به لحظه مراحل پیشرفت کار را رصد می کنند. به همین خاطر هر روز مراحل پیشرفت کار به صورت تصویری به سازمان ارسال می شود.

وی افزود: همانطور که گفته شد با توجه به یک زمستان پربرف و باران داشتیم، اولویت قسمت هایی است که آسیب جدی دیده و بنا داریم تا قبل از سفرهای تابستانی کار اصلاح انجام تا مابقی به ترتیب انجام شود. کار اولویت بندی شده و آنجایی که رویه نامناسب تری برخوردار است قبل و حین سفرها انجام و بقیه موارد تحت اولویت های دوم و سوم به طور مستمر ادامه پیدا می کند.

محمودی در پایان گفت: امیدواریم با این همت سازمان راهداری و تامین اعتباری که انجام شده است ، با استفاده از قراردادهای بازی که از قبل داشتیم، بتوانیم سطح خدمات را ارتقاء دهیم.