شناسهٔ خبر: 81129 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

راه اندازی «سفر مطمئن» برای تشویق سفر، توسط بویینگ

ضد عفونی کردن هواپیما در خبری غیرمنتظره، بوئینگ می خواهد مردم را ترغیب کند تا دوباره به آسمان بروند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سایت «سیمپل فلایینگ» غول هواپیماسازی جهان ۲ روز پیش طرح اطمینان سفر را آغاز کرد. در این خصوص  بوئینگ تیم کاری تشکیل داده و قصد دارد با همکاری ذینفعان خود، استراتژی‌هایی تدوین کند تا نگرانی‌های بهداشتی مرتبط با پرواز را به حداقل برساند و دوباره مردم را به آسمان بازگرداند.

مایک دلانی رییس بویینگ، در بیانیه‌ای عنوان کرد: سفر هوایی برمی گردد، ما می‌خواهیم مسافران و خدمه بدون هیچ تردید و نگرانی سوار هواپیماهای بوئینگ شوند.

او ادامه داد: از آنجا که سفرهای هوایی به آرامی از سر گرفته می شود و محدودیت‌ها در سراسر جهان کاهش می یابد، سلامتی و ایمنی همچنان اولویت های اصلی تیم های ما هستند.

روشی که بویینگ می خواهد بدین منظور به کار برد، استفاده از مواد ضدغفونی کننده قوی برای تمیز کردن هواپیماها و نیز کابین هواپیماست. بویینگ برای این کار از فیلترهای ذره‌ای با کارآیی بالا HEPA) )که ۹۹.۹٪ ذرات موجود در هوا مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را از داخل کابین هواپیما حذف می کنند، استفاده می کند.

COVID-۱۹ ویروسی نیست که در هوا منتشر شود اما ویروس‌های ناخوشایند زیادی در هوا وجود دارد. قبل از شروع کوید ۱۹ بسیاری از مسافران از نبود پاکیزگی استاندارد برخی ایرلاین‌ها ناراضی بوده و گلایه داشتند. به نظر می رسد بسیاری از خطوط هوایی به سختی از مواد ضدعفونی کننده برای پاک کردن سطوح استفاده می کردند، یكی از معدود نکات مثبت COVID-۱۹، تمرکز جدید بر سلامت و بهداشت كابین هواپیماست. موضوعی که برای بیشتر مسافران مانند گرفتن صندلی خالی در کنارشان مهم است.

بنابراین شرکت‌های هواپیمایی اخیراً هنگام تمیز کردن کابین، دقت خود را بالا برده اند. بوئینگ معتقد است که این امر می تواند به جذب مسافر کمک کند. می توان به سادگی عنوان کرد که چه نوع ضد عفونی کنندهْای می تواند در کابین خلبان بدون دخالت در سیستم‌های پروازی استفاده شود یا از سیستم‌های ضدعفونی کننده ماوراء بنفش جدید و پیشرفته و پوشش های ضد میکروبی برای سطوح لمسی بسیار پیچیده استفاده کرد.

ممکن است دولت‌ها در آینده به این موضوع توجه بیشتری نشان دهند، با نابودی اقتصادها به دلیل انتشار COVID-۱۹ که در سراسر جهان پخش شده است، دولت‌ها دست به دامن سیاست می شوند. در واقع سیاستمداران به دنبال راه‌هایی برای به حداقل رساندن خطر ویروس کرونا و جلوگیری از بروز و ظهور آن در آینده هستند. در این دوره از سفرهای انبوه، تمیزی خطوط هوایی و پروتکل‌های بهداشتی کابین پرواز یکی از راه‌های کاهش خطر در آینده خواهد بود.

ترجمه: آزاده کاری