شناسهٔ خبر: 81206 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن اعلام کرد

تامین مالی ۱۴۰ هزار واحد مسکن ملی در سال ۹۹

پردیس رییس اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن از برنامه ریزی برای تامین مالی ۱۴۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به عنوان یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فریبرز راحتی، رییس اداره کل برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد بانک‌مسکن ضمن تشریح برنامه‌های عملیاتی پیشنهادی واحدهای ستادی بانک مسکن جهت اجرا در سال ۹۹ گفت: یکی از این برنامه‌ها تلاش برای تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن است که در این زمینه تامین مالی ۱۴۰ هزار واحد مسکونی به عنوان سهمیه بانک مسکن در دستور کار برای اجرا در سال ۹۹ قرار گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر این موضوع، ۱۱ برنامه دیگر در فهرست برنامه‌های واحدهای ستادی بانک مسکن گنجانده شده است که یکی از مهمترین آن ها اعطای تسهیلات به ۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی در راستای تحقق هدف نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و همچنین سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه ای است.

راحتی با بیان اینکه این اهداف در زیر مجموعه ماموریت‌های اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک‌مسکن قرار دارد، اعلام کرد: یکی دیگر از اهداف ۱۲ گانه واحدهای ستادی در سال ۹۹ پیاده سازی سامانه تامین مالی زنجیره تامین صنعت ساختمان است. این موضوع در زیر مجموعه ماموریت‌های اداره کل بانکداری الکترونیک قرار دارد.

وی بهینه‌سازی توزیع جغرافیایی شعب بانک مسکن متناسب با نیاز موجود در هر کدام از مناطق کشور به ارائه خدمات بانک مسکن از طریق شعب را از دیگر ماموریت‌های تعریف شده در قالب فهرست ۱۲ گانه مذکور عنوان کرد.وی در این باره اعلام کرد: جابه‌جایی شعب کم بازده به مناطق دارای تقاضای بیشتر و انحلال برخی دیگر از این شعب در دستور کار قرار گرفته است که اداره کل مدیریت‌های شعب بانک مسکن ماموریت اجرای این برنامه را بر عهده دارند.

وی همچنین ایجاد سامانه متمرکز ارزیابی املاک را از دیگر برنامه‌های بانک مسکن در سال ۹۹ و از زیر مجموعه‌های اداره کل ارزیابی و نظارت بانک مسکن عنوان کرد. راحتی همچنین از برنامه ریزی برای استمرار فرایند فروش املاک غیرضرور و تملیکی به میزان حداقل هزار میلیارد ریال با الزام به رعایت نسبت دارایی‌های ثابت از برنامه‌های تدارک دیده شده برای اجرا در سال ۹۹ توسط اداره کل ساختمان بانک‌مسکن نام برد.

راحتی به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: استقرار حاکمیت شرکتی در بانک و تدوین شناسنامه مشاغل بانک نیز دو ماموریت مهم در نظر گرفته شده برای اجرا در سال ۹۹ از سوی اداره کل سازمان ها و روش های بانک مسکن است.

رییس اداره کل برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن از تدوین سند هویت سازمانی بانک مسکن به عنوان یکی از ماموریت‌های مهم اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، استقرار سیستم مالی متمرکز بانک توسط اداره کل حسابداری، انعقاد قراردادهای کارگزاری با بانک‌های خارجی جهت توسعه فعالیت‌های ارزی از سوی اداره کل امور بین‌الملل و تعیین تکلیف شرکت‌های غیربانکی توسط گروه مالی بانک مسکن به عنوان سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در سال جاری نام برد.