شناسهٔ خبر: 81232 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

برای اولین بار اتفاق افتاد؛

پهلوگیری همزمان ۸ کشتی در بندر چابهار

بندر چابهار معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: از هفته گذشته برای اولین بار، ۸ عملیات پهلودهی کشتی با طول بیش از ۲۰۰ متر در یک روز در بندر چابهار انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدحسین ابراهیمی درباره پهلوگیری کشتی ها در بندر چابهار، تصریح کرد: از هفته گذشته برای اولین بار ۸ عملیات دریایی شامل جداسازی و پهلودهی کشتی با طول بیش از ۲۰۰ متر در یک روز در این بندر محقق شد، این مهم سبب شده است بهره برداری همزمان از هر ۵ اسکله بندر شهید بهشتی وارد دومین هفته خود شود.

به گفته ابراهیمی، بندر چابهار با بهره مندی از ۳۰ دستگاه استراتژیک از نظر تجهیزات یکی از بنادر مدرن کشور است، این تجهیزات در رشد عملیات تخلیه و بارگیری، صادرات و واردات در این بندر نقش بسزایی داشته است.

وی تصریح کرد: با رونق صادرات و واردات کالا از این بندر استراتژیک، ترافیک دریایی هم رشد روز افزونی پیدا کرده است، به گونه‌ای که در هفته گذشته شاهد تخلیه و بارگیری همزمان ۶ کشتی آن هم در روزهایی که کرونا همه جهان را تحت تأثیر قرار داده است، در بندر چابهار بودیم.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: با توجه به افزایش ترافیک دریایی، ارتقای امنیت حوضچه، آبراه و کانال‌های دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری یکی از اولویت‌های این اداره کل است.