شناسهٔ خبر: 81686 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

سخنگوی دولت عنوان کرد

تولید، راه کنترل قیمت مسکن/ هدف دولت، تولید مسکن برای دهک‌های پایین است

علي ربيعي سخنگوی دولت راه کنترل قیمت مسکن را تولید عنوان کرد و جهت گیری دولت را تولید مسکن برای دهک‌های پایین برشمرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علی ربیعی با اشاره به این که تولید، راه کنترل قیمت مسکن است، گفت: جهت گیری دولت در بخش مسکن ، ساخت خانه مخصوص دهک‌های پایین جامعه است.

او افزود: در نتیجه این جهت گیری وزارتخانه‌ها و سازمان‌های حمایتی در تعامل با وزارت راه و شهرسازی قرار دارند و تفاهم نامه‌های دو طرفه با این سازمان ها منعقد شده است.

ربیعی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: این طرح به شکل فراگیر در دست اجراست و موجبات خانه دار شدن مردم را فراهم کرده است. در قالب طرح اقدام ملی مسکن به سمت خانه دار کردن افرادی می رویم که نیاز اصلی اشان مسکن است.

سخنگوی دولت با بیان این که ساخت و تکمیل مسکن مهر را نیز در دستور کار قرار دادیم، گفت: به همین منظور یک میلیون و  ۹۱۷ هزار مسکن مهر را  آماده و تحویل مالکان داده‌ایم.اکنون نیز ۱۱۸ هزار واحد دیگر آماده تحویل است.

او با اشاره به راه اندازی سامانه املاک و اسکان گفت: خوشبختانه بافعال شدن این سامانه امکان اخذ مالیات از خانه های خالی فراهم شده است، این امر عرضه واحدهای آماده برای فروش را تسریع  می کند.

ربیعی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی از کسانی که واحدهای آماده یا نیمه تمام دارند دعوت می کند تا  واحدهایشان  را در قالب طرح اقدام ملی مسکن عرضه کنند این امر هم منجر به افزایش عرضه مسکن شده و هم به مالکان زمین هایی در قالب قراردادهای واگذاری داده می شود تا مجددا برای ساخت مسکن اقدام کنند.

او با اشاره به این که طی این سالها ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک مسکن به بخش های مختلف مسکن ارایه شده است از پرداخت ۵۸۱ هزار فقره وام به متقاضیان خبر داد.