شناسهٔ خبر: 81864 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طرح محور میانی و باغ بهارستان در شورای برنامه‌ریزی استان اصفهان تصویب شد

شهر جدید بهارستان طرح محور پردیس (محور میانی)بهارستان، باغ هزار جریب و اراضی ۱۸۵ هکتاری این شهر در شورای برنامه ریزی استان اصفهان تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران بهارستان، طرح محور پردیس(محور میانی)بهارستان، باغ هزار جریب و اراضی ۱۸۵ هکتاری این شهر در شورای برنامه ریزی استان اصفهان تصویب شد.

محور پردیس بهارستان پهنه ای به مساحت ۸۰ هکتار؛ محور میانی که مهمترین طرح در مقیاس شهری بهارستان است دارای راسته های تجاری و کاربری های مختلف تجاری-مسکونی و مسکونی آپارتمانی را شامل می شود. پیاده راه بزرگ رفاهی- تفریحی- ورزشی بهارستان، در میانه ی همین محور شرقی-غربی قرار دارد.

باغ هزار جریب بهارستان شامل ۱۰۰ هکتار از اراضی این شهر است که فضای سبز بزرگ مرکز شهر، برج های آپارتمانی، راسته های تجاری و مراکز گردشگری را در خود جای داده است.

اراضی ۱۸۵ هکتاری نیز شامل کاربری های مختلط مسکونی، تجاری و خدماتی مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی است که در قالب محله سازی  با تراکم متوسط به احداث واحد های مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در بهارستان اختصاص داده شده است.

بی گمان تصویب این طرح در مقیاس گسترده در شورای برنامه ریزی استان، نقطه عطفی در توسعه برنامه محور بهارستان و نوید بخش سرعت گرفتن روند عمران و آبادانی این شهر جدید در قلب میهن عزیزمان خواهد بود.