شناسهٔ خبر: 81881 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

پل مرزی سرخس - سرخس با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر معماری و ساخت ترکمنستان افتتاح می‌شود

فراهم شدن امکان عبور روزانه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو بین ایران و ترکمنستان/ تبدیل پایانه مرزی سرخس به مرکز ترانزیت کالا بین آسیای مرکزی، آب‌های آزاد و ترکیه

آیین رسمی بهره‌برداری از پل مرزی جدید مرزی اتومبیل رو آیین گشایش رسمی و آغاز بهره‌برداری از پل مرزی جدید سرخس-سرخس پل سرخس – سرخس امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر معماری و ساخت ترکمنستان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و  نورگلدی گاندیف، وزیر معماری و ساخت ترکمنستان به صورت ویدئو کنفرانسی پل مرزی سرخس – سرخس افتتاح خواهد شد.

عملیات ساخت این پل به طول ۹۶ متر و عرض ۱۵ متر که در مناسب‌ترین تلاقی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در مرز سرخس و بر روی رودخانه تجن در مسیر کریدور شمال جنوب و جاده باستانی ابریشم قرار گرفته، در سال ۱۳۹۴ آغاز شد.

بیشتر بخوانید: شکوفایی اقتصادی سرخس را از طریق توسعه ترانزیت دنبال می‌کنیم

با افتتاح این پل که امروز با حضور وزرای ایران و ترکمنستان در محل ساختمان وزارت راه و شهرسازی انجام می‌گیرد، زمینه رفت و آمد روزانه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو بین این دو کشور فراهم خواهد شد.

همچنین بهره‌برداری از این پل، پایانه مرزی سرخس را به مرکزی برای ترانزیت کالاهای جاده‌ای بین آسیای مرکزی، آب‌های آزاد و ترکیه تبدیل خواهد کرد.

پایانه مرزی سرخس در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و در ۱۸۵ کیلومتری شرق مشهد قرار دارد.