شناسهٔ خبر: 83029 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دولت زمینه را برای سرمایه‌گذاری در بورس تسهیل کند/پیشنهاد تشکیل کارگروه رسیدگی به وضعیت بازار سرمایه در مجلس

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص وضعیت بازار سرمایه، گفت: دغدغه‌هایی برای نمایندگان مردم در رابطه با بورس و بازار سرمایه وجود دارد که باید با مشارکت مجلس و دولت این دغدغه‌ها بررسی شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت بازار سرمایه، گفت: دغدغه هایی برای نمایندگان مردم در رابطه با بورس و بازار سرمایه وجود دارد که باید با مشارکت مجلس و دولت این دغدغه ها بررسی شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: از آنجایی که بررسی وضعیت بازار سرمایه موضوع دامنه‌داری است، مقرر شد کارگروه مشترکی به منظور رسیدگی به دغدغه نمایندگان تشکیل و با برگزاری جلسات موضوعات پیگیری شود.

دژپسند گفت: امیدوارم در جلسات آتی راهکارهایی به دست آید که منجر به قوام و استحکام بازار سرمایه شود. افراد جهت ورود به بازار سرمایه، در درجه اول باید به دقت مطالعه و سپس مشاوره و بعد از آن معامله کنند.

دژپسند تصریح کرد: سرمایه گذاران بورس باید بدانند، سرمایه گذاری در این بازار با افزایش و کاهش قیمت سهام همراه است و آنها باید این روند را پذیرا باشند.

وی تاکید کرد: دولت موظف است زمینه را برای پذیرش سرمایه گذاری در بورس تسهیل کند.