شناسهٔ خبر: 83152 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عرضه ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق رهنی مسکن از سه شنبه در فرابورس

بهرنگ اسدی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن از آغاز مرحله جدید پذیره نویسی اوراق رهنی بانک مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست خبری پذیره‌نویسی مرحله دوم اوراق رهنی بانک مسکن امروز (دوشنبه ۲۳ تیرماه) در شرکت فرابورس برگزار شد.

بهرنگ اسدی مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، در این نشست خبری با بیان اینکه اوراق رهنی مسکن در فرابورس عرضه می‌شود، افزود: مرحله دوم پذیره نویسی اوراق رهنی مسکن تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان آغاز شده است و تا پایان امسال دو هزار میلیارد تومان دیگر در دو نوبت منتشر می شود.

وی افزود: اوراق رهنی مسکن از فردا (سه شنبه ۲۴ تیرماه) آماده عرضه در فرابورس است و متقاضیان می‌توانند خرید این اوراق را آغاز کنند.

اسدی با اشاره به اینکه سود این اوراق ۱۶ درصد با سررسید دو ساله است، افزود: سررسید این اوراق دو ساله است که بازپرداخت اصل و سود به صورت یکجا در پایان سررسید محاسبه می شود.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه سود اوراق هر سه ماه یکبار به حساب سهامداران پرداخت می شود، درباره پیش بینی تاثیر این اوراق در بازار مسکن گفت: پشتوانه این اوراق، پرداخت ۱۳۷ هزار فقر تسهیلات از ۹ تا ۱۸ درصد خواهد بود.

اسدی تاکید کرد: امیدواریم با تامین مالی از محل فروش این اوراق، منابع جدید برای پرداخت تسهیلات وارد چرخه بانکی شود و بلافاصله پس از تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی، پرداخت تسهیلات در دستور کار بانک مسکن قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه انتشار اوراق رهنی بخش مسکن در گذشته یکبار به صورت آزمایشی اجرا شده است، گفت: سال ۹۵ مرحله اول انتشار اوراق رهگیری تا ۳۰۰ میلیارد تومان منتشر شد و اکنون انتشار اوراق در حجم بیشتر در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم در آینده نیز برای انتشار دو هزار میلیارد تومان هدف‌گذاری شده اقدامات لازم انجام شود.