شناسهٔ خبر: 83289 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان فریدونشهر

عملیات بهسازی و ایمن سازی گردنه کلوسه  انجام شد

IMG-20200714-WA0025.jpg رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان فریدونشهر از آغاز عملیات بهسازی و ایمن سازی گردنه کلوسه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی اکبر آقایی اظهار کرد: بهسازی و ایمن سازی گردنه کلوسه همواره یکی از دغدغه های مدیران استان و شهرستان بوده است.

وی افزود: با آغاز فصل بارش برف، به علت موقعیت جغرافیایی و برف گیر بودن این گردنه، مشکلات زیادی برای تردد مردم و راهداران در این منطقه به وجود می آید.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان فریدونشهر گفت: عملیات خاک برداری و ترانشه برداری گردنه کلوسه از اول تيرماه سال جاري   آغاز و در كمتر از  یکماه به اتمام رسید.

وی  تلاش راهداران برای انجام این عملیات را قابل تقدیر دانست و ادامه داد: استقرار در راهدارخانه و دوری از خانواده، توامان شدن عملیات خاکبرداری با وزش شدید باد و کاهش دید از جمله مشقاتی بود که راهداران برای انجام این عملیات متحمل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، گردنه کلوسه واقع در منطقه پشتکوه فریدونشهر، یکی از گردنه های برف گیر و صعب العبور این منطقه محسوب می شود.بارش شدید و پی در پی برف و وقوع بوران شدید در ارتفاعات، اغلب باعث انسداد گردنه و انسداد راه دسترسی روستاییان می شود.كار با  ماشین آلات راهداری در فصل زمستان برای بازگشایی این گردنه  با مشقات و سختی های بسیار زیاد و هزينه هاي سنگين  روبروست.