شناسهٔ خبر: 83447 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد

۳۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول ساخته می‌شود

استفاده از ظرفیت اجرایی شرکتهای تعاونی مسکن 2 مدیرعامل بنیاد برکت، گفت: به منظور حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای حداقل ۲معلول، در ۳۱ استان کشور ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: به منظور حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی خانواده‌های دارای حداقل دو معلول، ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در ۳۱ استان کشور ساخته می‌شود.

وی افزود: این تعداد واحد مسکونی بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به مدت زمان یک‌ساله اجرای این تفاهم‌نامه، توضیح داد: اعتبار تعهد شده توسط بنیاد برکت در این تفاهم‌نامه ۵۰۰ میلیارد ریال است و استان‌های تهران، فارس، اصفهان و لرستان به ترتیب با ۵۵۲، ۳۷۶، ۳۷۰ و ۲۱۵ مسکن، بیشترین سهم را از واحدهای مسکونی ساخته شده خواهند داشت.

وی تصریح کرد: گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی اجرای این تفاهم‌نامه در دوره‌های زمانی ۳ ماهه به اعضای کمیته اجرایی متشکل از معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل دفتر سازمان بهزیستی کشور ارائه می‌شود.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مسکن برای محرومان، گفت: ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی را با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۰ هزار واحد تکمیل شده و در اختیار محرومین سراسر کشور قرار گرفته است.

مدیرعامل بنیاد برکت، خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.