شناسهٔ خبر: 83731 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

آیین تکریم و معارفه مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد/ «شایان» سکاندار جدید بانک مسکن

آیین تکریم و معارفه مدیرعامل بانک مسکن آیین تکریم و معارفه مدیرعامل بانک مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل بانک مسکن، روز چهارشنبه، هشتم مردادماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برگزار و «محمود شایان» به‌عنوان مدیرعامل جدید این بانک معرفی شد.

قاسمی، عضو هیئت‌مدیره بانک مسکن در این مراسم، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های رحیمی‌انارکی، مدیرعامل فقید این بانک، گزارشی از عملکرد بانک مسکن ارائه کرد و بخش عمده محصولات بانک مسکن را محصول تلاش‌های رحیمی‌انارکی دانست.

او با اشاره به فعالیت بالغ‌‌‌بر چهار هزار نفر در بانک مسکن، مجموع منابع این بانک تا پایان سال ۹۸ را ۸۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

قاسمی همچنین از پرداخت هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای سال ۹۹ تاکنون خبر داد و میزان تسهیلات پرداخت شده در بخش مسکن یکم را ۱۳ هزار میلیارد ذکر کرد.

محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن نیز در بخشی از این مراسم با قدردانی از حسن‌ اعتماد مجموعه دولت، ۲۱ درصد تولید ناخالص ملی را سهم بخش مسکن خواند و بیان کرد: در شرایط ویژه اقتصادی و تاریخی که در آن قرار داریم، نیازمند تصمیمات موثر و کارا هستیم.

او توجه به بورس املاک و استفاده از ظرفیت بورس برای تامین مالی پروژه‌های بخش مسکن را مهم خواند و تعیین‌تکلیف واحدهای باقیمانده مسکن مهر ‌و پیگیری و اجرای طرح اقدام ملی مسکن را دو ماموریت مهم بانک مسکن برشمرد.

گفتنی است، رحیمی‌انارکی که از دی‌ماه ۹۶ سکانداری بانک مسکن را عهده‌دار بود، اردیبهشت سال جاری، در پی ابتلا به کرونا درگذشت.