شناسهٔ خبر: 83858 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد:

رفع تصرف ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اراضی ملی در پلاک اصطلک دماوند

محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: به همت یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و به دستور دادستان شهرستان دماوند ، ۳۱ فقره رفع تصرف در پلاک ۸۱ اصلی دماوند محقق شد.

خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با اعلام اینکه ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اراضی به مساحت ۱۶.۶ هکتار در منطقه دماوند آزاد سازی شد، اظهار داشت: با تلاش و همت همکاران اداره راه و شهرسازی شرق و یگان های حفاظت اراضی راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، با برنامه‌ریزی و پشتکار و حفظ تمام موارد قانونی و اخذ دستور از دادستانی شهرستان دماوند اقدام موثر تخریب ۳۱ مورد دیوار کشی و فنس کشی اجرایی شد.

وی با بیان اینکه رفع تصرفات زمین خواری یکی از مهم‌ترین چالش‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: در این جرم زمین‌های دولتی و اراضی ملی توسط سودجویان حصار کشی و غصب می‌شود و بیشترین آمار مقابله با زمین خواری تهران در شرق استان تهران است.

محبت خواه گفت: زمین خواری به عنوان یک جرم در تمام کشور رخ می‌دهد اما حجم آن در استان تهران به دلیل ارزش افزوده بالای زمین، بیشتر از سایر مناطق است.

وی در ادامه گفت: بیشترین تمرکز اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای مقابله با تصرفات و زمین خواری در ناحیه شرق تهران است و در اجرای این امر همکاری بسیار خوبی با دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی و قضایی برقرار شده و در طی ۵ ماه گذشته چندین عملیات رفع تصرف و تخریب انجام گرفته است .