شناسهٔ خبر: 83871 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد

رفع ۱۰۰ درصدی تعرض به زمین‌های دولتی در تیرماه سال جاری

جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه این یگان در تیر امسال ۳۲۲ مورد گزارش مردمی تعرض به اراضی از طریق شماره چهار رقمی ۱۶۵۶ دریافت کرده است، گفت: از مجموع ۳۲۲ مورد ۲۲۸ مورد آن به حوزه تحت عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مرتبط بود که با هوشیاری نیروهای یگان تمامی این موارد تعرض رفع فوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، سرهنگ جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه این یگان در تیرماه سال جاری ۳۲۲ مورد گزارش مردمی تعرض به اراضی از طریق شماره چهار رقمی ۱۶۵۶ دریافت کرده است، گفت: از مجموع این ۳۲۲ مورد ۲۲۸ مورد آن به حوزه تحت عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مرتبط بود که با هوشیاری نیروهای یگان تمامی این موارد تعرض رفع فوری شده است.

سرهنگ خردمند با بیان اینکه در تیرماه سال جاری حدود ۲۰۶ هکتار زمین دولتی رفع تعرض فوری شده است افزود: تلاش ما در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن همواره بر پیشگیری از وقوع تعرض بوده که این مسئله خود را در عملکرد مثبت یگان در حوزه رفع تعرضات فوری نشان می‌دهد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص اجرای احکام قطعی در حوزه زمین‌خواری، اعلام کرد: از ابتدای تیرماه امسال ۸۵ فقره حکم قطعی به مساحت حدود ۸۰ هکتار از اراضی دولتی به بیت‌المال اعاده شد.

وی در خصوص عملکرد برترین یگان‌های حفاظت استان ها در تیرماه ۹۹ در سراسر کشور، توضیح داد: یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی بوشهر با بیشترین رفع تعرض فوری و یگان حفاظت استان زنجان با بیشترین مساحت در حوزه اجرای احکام بهترین عملکرد را در تیرماه سال جاری داشته‌اند.

گفتنی است یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از اواسط سال ۹۴ برای حفاظت از زمین های دولتی تاسیس شده است.