شناسهٔ خبر: 84066 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن خبر داد

تحقق ۱۶۰ درصدی فروش املاک مازاد بانک مسکن/فروش املاک مازاد و تملیکی بانک مسکن در ۱۸ استان کشور

بانک مسکن رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن،از تحقق ۱۶۰ درصدی اهداف این بانک برای فروش املاک مازاد و تملیکی در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسحق خاکی، رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن با بیان اینکه فروش املاک مازاد و تملیکی بانک یکی از مهمترین اهداف تعریف شده در سال های اخیر برای اداره کل ساختمان بوده است و در این زمینه اقدامات و عملکردهای مهمی در دستور کار قرار گرفته و انجام شده است، اعلام کرد: بر این اساس در سال گذشته حدود ۱۶۰ درصد از اهداف تعیین شده برای فروش این املاک محقق شده است.

خاکی افزود: هدف گذاری انجام شده برای فروش املاک مازاد بانک مسکن در سال گذشته ۲۹۰۰ میلیارد ریال بوده که هدف حاصل شده از فروش املاک مازاد به میزان ۴۵۹۴ میلیارد ریال برآورد شده است که این میزان نشان می دهد در سال گذشته به طور دقیق ۱۵۸.۴۱ درصد هدف تعریف شده بانک‌مسکن در ابتدای سال برای فروش املاک مازاد و تملیکی محقق شده است.

وی یکی از مهمترین مصارف منابع مالی حاصل شده از فروش این املاک را افزایش توان مالی بانک مسکن به منظور پرداخت تسهیلات به متقاضیان مسکن و همچنین استفاده از این منابع در جهت پیشبرد طرح های تامین مسکن متقاضیان و گروه های هدف اعلام کرد.

خاکی همچنین از فروش املاک مازاد و تملیکی بانک مسکن در ۱۸ استان کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ۹۸ در این استان‌ها مجموعا ۱۱۷ مورد از املاک مازاد و تملیکی بانک مسکن به بازار عرضه شده و به فروش رفته است.

به گفته وی این املاک در استان‌های اردبیل، اصفهان، آذربایجان‌غربی، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، گیلان، مازندران، هرمزگان و همدان قرار دارند.

خاکی همچنین در خصوص فعالیت های انجام شده در این حوزه در طول یکسال ۹۸ اعلام کرد: با فروش و عرضه املاک تملیکی و فروش رفته بانک مسکن به تعداد ۱۱۷ مورد با ارزش ریالی ۴۵۹۴ میلیارد ریال، به همین میزان از بار املاک تملیکی و مازاد در اختیار بانک کاسته شده و معادل رقم اعلام شده به منابع عملیاتی بانک مسکن افزوده شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، خاکی همچنین یکی دیگر از مهمترین اهداف محقق شده در سال گذشته در حوزه ماموریت‌های اداره کل ساختمان بانک مسکن را طراحی، بازسازی، احداث و اتمام ساختمان‌های شعب این بانک مطابق با برنامه‌ریزی‌های قبلی اعلام کرد.

به گفته وی در یکسال ۹۸، تعداد ۴ شعبه احداثی بانک مسکن با زیربنای ۳۷۴۸ مترمربع به اتمام رسید. همچنین تعداد ۷ شعبه احداثی با زیربنای ۷۴۰۵ مترمربع و ۹ شعبه در دست طراحی برای بازسازی با زیربنای ۳۳۸۷ مترمربع در دستور کار قرار گرفت.

رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن افزود: در سال ۹۸ همچنین بازسازی ۸ شعبه با زیربنای ۳۹۴۲ مترمربع به اتمام رسید