شناسهٔ خبر: 84101 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون اداره‌کل راه‌و‌شهرسازی چهارمحال‌و‌بختیاری عنوان کرد:

تحقق نیمی از اهداف بازآفرینی در چهارمحال‌و‌بختیاری

نوسازی و بازسازی معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۵۰ درصد اهداف طرح بازآفرینی شهری در استان محقق شده است و از این لحاظ چهارمحال و بختیاری جزء استان‌های برتر کشور است.

ابراهیم علیرضایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(چهارمحال و بختیاری)، افزود: هم‌اکنون ۱۱ محله در پنج شهر استان چهارمحال و بختیاری دارای بافت‌های ناکارآمد شهری و فرسوده است و ۳۴ طرح بازآفرینی در ۶۰۱ هکتار بافت این محلات در حال اجرا وتعدادی از آن‌ها نیز به‌‌زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

او اعتبار مصوب برای طرح‌های بازآفرینی شهری استان را ۴۰۰ میلیارد ریال خواند و افزود: امیدواریم در سال آینده بتوانیم اعتبارات بیشتری را در این خصوص جذب کنیم.

معاون مسکن راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، هچنین میزان اشتغال‌زایی این طرح در استان از سال ۹۷ تاکنون را حدود ۲۳۲ نفر به‌‌صورت مستقیم و ۶۹۲ نفر به‌‌صورت غیرمستقیم عنوان کرد و گفت: با توسعه این طرح و افزوده شدن دو شهر به شهرهای دارای طرح بازآفرینی در استان در آینده نزدیک و تمرکز بر ساخت واحدهای مسکونی، به‌طور قطع اشتغال‌‌زایی طرح نیز افزایش خواهد یافت.

علیرضایی با اشاره به اینکه طرح بازآفرینی شهری استان هم‌اینک در شهرکرد، بروجن، لردگان، فارسان و بن در حال اجرا است، عنوان کرد: شهرکرد به‌عنوان مر کز استان دارای ۱۷ طرح مدون در سه محله با عنوان بافت ناکارآمد شهری به مساحت حدود ۴۰۰ هکتار و یک منطقه بافت فرسوده به مساحت ۸۶ هکتار است.

او افزود: ایجاد زمین چمن و بازی‌های ساحلی، ایجاد سنگ‌‌‌فرش، کف‌‌سازی خیابان، ایجاد میدان، احداث خانه سلامت، احداث پارک محله‌ای و فضای سبز از جمله مواردی است که در قالب احیای بافت‌های فرسوده شهری استان با همکاری شهرداری‌ها، بخش خصوصی و سایر دستگاه‌های عضو ستاد در حال اجرا است.

گفتنی است، استان چهارمحال و بختیاری با وسعتی برابر ۱۶ هزار و ۴۲۱ کیلومتر دارای بیش از یک هزار هکتار بافت ناکارآمد میانی و ۴۶۲ هکتار بافت سکونتگاه‌‌های غیررسمی است که به ترتیب ۱۱ و ۳/۸ درصد از کل بافت‌های شهری استان را شامل می‌شود.