شناسهٔ خبر: 84138 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افزایش ۱۱ درصدی حمل ونقل کالا در گلستان طی ۴ ماهه ۹۹

مجاهدت شبانه‌روزی رانندگان برای حمل کالاهای اساسی ‌از بنادر معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اعلام کرد: در ۴ ماه گذشته از سال ۹۹ بیش از ۲ میلیون و ۵۲۹ هزارتن کالا در داخل و بیرون استان حمل و نقل شد که از نظر تناژ ۱۱ درصد و در تعداد سفر ۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي (گلستان) "ایوب میرشاهی" افزود: عمده حمل و نقل و جابه جایی کالا در این مدت مربوط به محصولات زراعی استان نظیر باقلا، سیب زمینی، کلزا، چغندرقند و گندم به حدود ۲ میلیون تن  بوده که در طول ۱۸۲ هزار سفر درون و برون استانی جابه جا شد.

وی علی رغم شیوع ویروس کرونا، فصل زراعی و حمل و نقل امسال را فصلی با کمترین چالش و دغدغه بیان کرد و گفت: علت این مساله، برنامه ریزی و استفاده از تجربیات سال های گذشته و مدیریت بهینه منابع مالی و انسانی بوده است.

به گفته میرشاهی، در بخش کرایه حمل رانندگان نیز مشکل خاصی بوجود نیامد و کرایه آنان طبق اعلام شاخص جدید، اجرایی و بموقع پرداخت شد.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اظهارکرد: به دلیل میزان تناژ بالای محصولات کشاورزی استان، از رانندگان باری سایر استان ها نیز فراخوان شد تا محصولی از استان بر زمین نماند و به موقع به مراکز تحویل و فرآوری گسیل شود.

میرشاهی، همکاری رانندگان برون استانی را نیز، خوب توصیف کرد و از همه آنها تقدیر بعمل آورد و خواهان تداوم این همکاری ها شد.