شناسهٔ خبر: 84355 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

رييس بنياد مسكن انقلاب اسلامى خبر داد

زمين ٥٠ هزار واحد مسكن ملى تحت مسئوليت بنياد مسكن تامين شد/ واريز ٢٢٠ ميليارد تومان آورده متقاضيان مسكن ملى به حساب/ افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۵۰ میلیون تومان اجرایی می شود

علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرایی شدن افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: بر اساس تازه ترین آمار متقاضیان مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد، ۲۲۰ میلیارد تومان آورده اولیه طرح را واریز کردند.

عليرضا تابش رييس بنياد مسكن انقلاب اسلامى در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص آخرین اقدام بنیاد مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: کلنگ افتتاح تعدادی از واحدهای مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد در هفته دولت به زمین زده می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این مطلب که در مجموع معادل ٥٠ هزار واحد در چند گروه ساخت مسكن ملى در اختيار بنياد مسكن قرار گرفته است، افزود: از حدود ٥٠ هزار واحدى كه تامين زمين شده حدود ١٣ هزار واحد توسط بنياد مسكن مستقيما احداث مى شود، ۱۱ هزار و ۴۴۷ واحد توسط خود مردم و به شکل مشارکتی با حمایت بنیاد مسکن، ۱۴ هزار و ۸۳۴ واحد به شکل انبوه سازی توسط انبوه سازان زیرنظر بنیاد و ۹ هزار و ۴۰۰ واحد انفرادی ساخته خواهد شد.

تابش اعلام کرد: بر اساس تازه ترین آمار، تاکنون  پرونده ۵۱۲۴ متقاضی مسکن ملی کامل شده که این تعداد آورده اولیه واحدهای خود را تامین کرده و در حسابی به همین منظور واریز کرده اند که رفمی معادل ۲۲۰ میلیارد تومان، است.

وی یادآور شد: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان باید تا ۱۵ شهریور، آورده خود را برای مسکن ملی به حسابی تحت همین عنوان واریز کنند. چنانچه واریز اولیه مسکن ملی توسط بخشی از متقاضیان انجام نشود، آنها حذف خواهند شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان، توضیح داد: افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۵۰ میلیون تومان در هیات دولت مصوب شده است که در هفته جاری به بانک ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ می شود و با تعیین سهم هر بانک و ابلاغ به بانک ها، عملیاتی و اجرایی خواهد شد.