شناسهٔ خبر: 84682 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک‌مسکن خبر داد

نوسازی ۱۴۰۰۰ واحد کلنگی در بافت های فرسوده از سال ۹۸ تاکنون با تسهیلات بانک مسکن/سقف تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران ۲۵۰ میلیون تومان

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همزمان مهم ترین اقدامات این بانک در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی کشور طی یکسال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همزمان با فرارسیدن هفته دولت، گفت: با توجه به تاکید رییس جمهوری مبنی بر فعال سازی بخش ساخت و ساز کشور به عنوان یک صنعت پیشرو و همزمان حمایت از اقشار آسیب دیده در این بخش، بانک مسکن یکی از مهم‌ترین سیاست‌های اعتباری خود طی چند سال اخیر را بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی و شهری کشور قرار داده است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق‌پذیری این هدف در سبد تسهیلاتی بانک مسکن سهم ویژه‌ای برای بازسازی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده است. به طوریکه بانک مسکن از یک سو به اعطای تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی واقع در بافت های فرسوده کشور پرداخت و از سوی دیگر با هدف حمایت از هموطنان آسیب دیده در حوادثی همچون سیل و زلزله، پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در جریان این وقایع را در دستور کار قرار داده است.

وی به کارنامه یکسال اخیر تسهیلات دهی بانک مسکن به واحدهای مسکونی بافت فرسوده اشاره و اظهار کرد: مطابق با گزارش عملکرد به دست آمده از ابتدای سال گذشته تا تاریخ اول شهریور ماه امسال، مجموعا ۱۳/۸۵۲ واحد کلنگی در بافت فرسوده شهرهای کشور با تسهیلات بانک مسکن احیا و نوسازی شده اند.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن ارزش کل تسهیلات منعقده و پرداختی در این حوزه را رقمی بالغ بر ۸/۳۸۰ میلیارد ریال و ۵/۹۳۶ میلیارد ریال دانست و افزود: از مجموع تعداد تسهیلات پرداختی، ۱۱/۲۵۷ فقره مربوط به دوره زمانی ابتدای فروردین ماه سال گذشته تا پایان اسفندماه ۹۸ و تعداد ۲/۵۹۵ فقره نیز از ابتدای سالجاری تا پایان دوره زمانی مذکور پرداخت شده است.

به گفته وی از ابتدای سال جاری سقف تسهیلات ویژه بافت فرسوده به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده که سازندگان حرفه ای که در پروژه های ساختمانی از فناوری های نوین استفاده می کنند می توانند از این تسهیلات بهره مندشوند.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود کارنامه تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن برای بازسازی واحدهای تخریب شده در جریان سیل فروردین ماه سال گذشته را توضیح داد.

ایزدی در این‌باره عنوان کرد: از مجموع ۳۹ هزار و ۶۳۹ پرونده تسهیلاتی پرداخت شده به سیل زدگان فروردین ماه سال گذشته، ۱۲ هزار و ۲۱۷ پرونده برای بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا تاریخ پانزدهم مردادماه امسال مجموعا ۱۲ هزار و ۲۱۷ واحدمسکونی سیل زده با تسهیلات بانک مسکن مجددا بازسازی شده اند، تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و ۳۵۳ پرونده به مناطق روستایی و ۱۰ هزار و ۸۶۴ پرونده به مناطق شهری مربوط می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، وی در پایان تاکید کرد: مجموعه اقدامات بانک‌مسکن با تدارک سبد تسهیلاتی متنوع برای فعال‌سازی صنعت ساخت و ساز کشور در سال جاری ادامه دار خواهد بود.