شناسهٔ خبر: 85996 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران:

ایران‌ایر آماده بهره‌بردن از تولیدات داخلی در حوزه هوایی است / مشتاق به ارتباط بیشتر برای تولیدات مورد نیاز با صنایع هواپیماسازی ایران هستیم / با ایجاد تولید و درآمد بیشتر چابک‌سازی هما در قدم بعدی خواهد بود

برخور مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران‌ایر آماده بهره بردن از تولیدات داخلی در حوزه هوایی است و در این زمینه علاقه‌مند به همکاری با شرکت صنایع هواپیماسازی ایران هستیم.

علیرضا برخور، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص برنامه‌ریزی این مجموعه برای استفاده از تولیدات داخلی قطعات هواپیما اظهار داشت:‌ در بازدیدی که همراه با وزیر راه و شهرسازی از شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) انجام گرفت، پیشرفت بسیار خوب این مجموعه را در زمینه تولید قطعات مورد نیاز هواپیما شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه این قطعات توسط هسا کاملا با استانداردهای بین‌المللی تطابق دارد، تصریح کرد:‌ با صحبت‌هایی که با وزیر در این بازدید انجام گرفت، مشتاق هستیم تا با هسا ارتباط بیشتری برای تولید قطعات مورد نیاز ایران ایر داشته باشیم. در این زمینه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه همکاری با شرکت صنایع هواپیماسازی ایران بوده و در بحث تولید و استفاده از قطعات داخلی ایران‌ایر آماده هزینه کردن است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درخصوص بحث چابک‌سازی در ایران‌ایر و اقدامات انجام گرفته در این زمینه، گفت: با توجه به وجود یکسری مشکلات و همچنین با توجه به لزوم ایجاد تولید و افزایش درآمد، قطعا با پرداخت بدهی‌ها چابک‌سازی و تغییر ساختاری در قدم بعدی خواهد بود.