شناسهٔ خبر: 86801 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی خبر داد:

عزم جدی برای توسعه بافت درونی شهر ارومیه

کمیته راهبردی به زودی، اجرای طرح شهری پادگان لشکر ۶۴ با اولویت احیای بناهای میراثی و تأمین خدمات شهری در محدوده مرکزی شهر ارومیه اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(آذربایجان غربی) سیدمحسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه کمیته راهبری اجرای طرح شهری اراضی پادگان لشکر ۶۴ تصریح کرد: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در بازآفرینی و تجدید حیات شهری این اراضی می‌تواند فرصتی برای رونق‌بخشی به هسته مرکزی شهر ارومیه باشد.

وی از اجرای طرح شهری پادگان لشکر ۶۴ با اولویت احیای بناهای میراثی و تأمین خدمات شهری در محدوده مرکزی شهر ارومیه به زودی خبر داد و افزود: خدمات شهری متشکل از باغ موزه، فضای سبز، گردشگری، مسکونی، تجاری و شبکه معابر در این محدوده تأمین می‌شود.

هماهنگی جهت واگذاری اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه،  اجرای طرح مصوب به مدیریت شهری ذیربط وضرورت توافق همگانی برای اجرای طرح شهری و تسریع در آزادسازی قسمتی از اراضی از مهم‌ترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه به مساحت ٧۵ هکتار دارای قدمت تاریخی و در محدوده مرکزی شهر ارومیه قرار دارد. طراحی شهری این اراضی با هدف استفاده بهینه از فضا و ظرفیت‌ها تهیه شده که بناهای تاریخی موجود در این اراضی به کاربری‌های فرهنگی و موزه‌ای تغییر یافته و نیز فضای سبز آن حفظ می‌شود.