شناسهٔ خبر: 88244 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو هیات عامل بانک مسکن خبر داد

رشد ۳۵ درصدی تسهیلات ساخت مسکن طی امسال/افزایش سقف تسهیلات در ۱۴۰۰ در برنامه بانک مسکن قرار گرفت

محمدحسن علمداری معاون مدیر عامل بانک مسکن در امور اعتباری، از آغاز بررسی و تدوین سیاست‌های آن بانک در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبر داد و گفت: افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن برای سال آینده جزء برنامه‌ها و سیاست‌های بانک مسکن قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری عضو هیات عامل و معاون مدیر عامل در امور اعتباری بانک مسکن با تاکید بر اینکه رشد ۳۵ درصد به لحاظ ریالی نشان می دهد که سازندگان از تسهیلات ساخت مسکن استقبال کرده اند،   گفت: افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری قطعا تاثیر بسزایی در ترغیب سازندگان مسکن از وام ساحت داشته است.

علمداری در پاسخ به این پرسش که رشد قیمت مصالح ساختمانی در نتیجه منجر به رشد قیمت تمام شده مسکن شده است. آیا احتمال افزایش سقف ساخت مسکن در سال ۱۴۰۰ وجود دارد؟ گفت: در حال بررسی و تدوین سیاستهای سال آینده هستیم که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی افزود: به هر حال هر گونه افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به نتایج سیاستگذاری و در نتیجه منابع و شرایط ساخت و ساز در کشور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه به هر حال مسکن موتور محرکه اقتصادی کشور است و اگر ساخت و ساز مثبت باشد ما را در افزایش سقف تسهیلات ساخت مصمم تر خواهد کرد، توضیح داد: با نهایی شدن سیاستهای بانک در بهمن ماه می توان در خصوص آینده و هر تغییر و اقدامی صحبت کرد.

علمداری ادامه داد: هر تصمیم ما بر اساس شرایط و وضعیت ساخت و ساز است اما تمام تلاش ما این بوده است که برنامه ها و اهداف ما به تشویق سازندگان مسکن و رفتن به سمت ساخت مسکن با فناوریهای روز دنیا باشد.

علمداری عضو هیات عامل و معاون مدیر عامل در امور اعتباری افزود: قطعا در تصمیمی که برای تسهیلات ساخت مسکن گرفته می شود از آمارهای بانک مرکزی، شهرداری تهران و حتی مرکز آمار استفاده خواهد شد.